Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

“Parti ve Devrim Şehitleri anıldı!”

Ulm’da Partizan tarafından “Parti ve Devrim Şehitlerini Anma” etkinliği gerçekleştirildi.

 
Resim galerisi için tıklayın
Özgür Gelecek’te de bugün yer alan etkinlik haberi şöyle:

Ulm’de Parti ve Devrim Şehitleri anıldı!

Bilindiği gibi 1978 yılında Proletarya Partisi’nin birinci konferansında Ocak ayının son haftası tüm Parti ve Devrim şehitlerine adanıyor. 42 yıldır aralıksız bir şekilde, anmalar çeşitli mücadele alanlarında sürüyor. Bu kapsamda Almanya’nın Ulm bölgesinde “Parti ve Devrim Şehitlerini Anma” etkinliği düzenlendi.

Anmada Ulm Partizan taraftarları adına yapılan açılış konuşmanın ardından, tüm Parti ve Devrim Şehitleri için saygı duruşu gerçekleştirildi. Ardından TKP/ML Örgütlenme Komitesinin Parti ve Devrim Şehitleri için yapmış olduğu açıklama okundu. Alkışlarla karşılanan açıklamanın ardından Parti ve Devrim Şehitleri için hazırlanan sinevizyon sunuldu. Rojava Komutanlığı’nın ve TKP/ML tutsaklarının aktardıkları açıklamalarla devam edildi.

Etkinliğin ikinci bölümünde Onur Olgun’la birlikte devrimci marşlar anmaya katılan kitleyle paylaşıldı. Dersim’de şehit düşen Yetiş Yalnız’ın yoldaşları için yazmış olduğu “üç karanfil” adlı parçasının birlikte söylenmesi duygusal etkiler yaşattı. Bu türkülü paylaşımlar içerisinde bir ÖG okuru H.H.Erdogan’ın “Kimdir o” adlı şiirini okudu.

Kurum temsilcilerine verilen sözde ilk önce konuşan MLKP Temsilcisi ‘‘TKP/ML gibi ihtilalci bir geleneğin çizgisinde yürüyenler bedel ödemekten çekinmezler’’ dedi. İddia ve kararlılıkla yeni kuşaklara aktarılması gerekilen birikim üzerinde duran temsilci güncel ve tarihseli birleştirmenin önemine değindi.

SYKP adına da yapılan etkinlik selamlanırken son olarak anlatı bölümüne geçildi. Bu bölümde katılımcılar tarafından Cafer Kara ve Polat İyit üzerine söylenen sözlerde çalışkan, dürüst ve cesaretli oluşları özellikle vurgulandı. Varlıkları ile mücadeleye kattıkları değerler ve yaşam tarzlarındaki mütevazilik anlatılırken tüm şehitlerde olduğu gibi onlarda da öne çıkan en büyük özelliğin sınıf mücadelesine olan inancın ve bağlılığın yoğunluğu olduğu belirtildi.
Teilen
2019-02/01-Sayı-578
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN