Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

HDK-Avrupa YİK’ten açıklama

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Avrupa Yeniden İnşa Koordinasyonu (YİK) çalışmalarına ilişkin bir açıklama yaptı.

Merhaba (Brüksel) 
Geçtiğimiz Aralık ayında Frankfurt’ta HDK-A’nın 1. Olağan Kongresi gerçekleştirilmiş, yapılan tartışmalar sonrası Yeniden İnşa Koordinasyonu (YİK) seçilmişti. KCDK-E’nin HDK-A ile bileşen hukukunu dondurması nedeniyle yeni bir durum ortaya çıkmış, başta meclis ve merkez yürütme kurulu olamak üzere, organ seçimleri gerçekleştirmemişti. Yapılan tartışmalar ve alınan ortak kararla; yeni durum ve dönemi yönetmek üzere YİK seçilmiştir. YİK’in görevleri, koordinasyonun yaptığı son toplantıda da görüşüldü.

Yine kongrenin ortak iradesiyle, sadece yerel meclisler hakkında şu karar alınmıştı: Yerel alanlardaki meclislerimiz, kendi çalışmalarını sürdürüp sürdürmemede kendileri yetkilidir.

Meclis üyeleri ile çalışanları ile tüm işçi ve emekçilerin yeni yıl mesajını kutlayan HDK-A YİK, 23 Aralık'ta Brüksel'de bir araya gelerek bir çalışma takvimi belirlediklerini bildirdi. Meclisler ile iletişim sağlanması amacıyla bir iletişim kanalı oluşturulucağını belirten HDK-A YİK, "Koordinasyonumuz gelecek dönem planları dahilinde HDK-A’yı istenilen düzeye getirmek ve birleşik mücadeleyi güçlendirmek amacıyla, başta KCDK-E olmak üzere, içinde yer alan ve almayan kurumlarla ve şahsiyetlerle bir dizi görüşmeler yapmayı kararlaştırmıştır" dedi.

Bu kapsamda ilk görüşmesini HDK-A ile bileşen hukukunu donduran KCDK-E ile gerçekleştirdiklerini duyuran HDK-A YİK, görüşmeye ilişkin şu bilgiyi verdi: "Görüşmede HDK-A kongresi hakkında KCDK-E bilgilendirilmiş ve yeniden inşa sürecinde Koordinasyon içinde yer almaları önerilmiştir. Böylece hem doğrudan süreci takip etme ve bilgilenme ve hem de sürece temsili düzeyde katkı sunmaları istenmiştir. KCDK-E ise, bu önerimizi kendi kurullarında değerlendireceklerini ve sonucunu ileteceklerini belirtmiştir. Yeniden İnşa Koordinasyonu olarak, KCDK-E’nin Koordinasyonda yer alması durumunda, tüm görüşmeler birlikte yapılacaktır."

Birleşik mücadeleyi daha güçlü ve aktif kılmak gerektiğinin altını çizen HDK-A YİK, gerek Türkiye ve Ortadoğu'da gerekse de Avrupa’daki göçmenleri ilgilendiren tüm konularda aktif mücadele içinde bulunmanın doğal görev olduğunun altını çizdi.

HDK-A YİK, Türkiye’deki Flormar, Cargill gibi işçi direnişleri, Fransa’daki Sarı Yelekliler direnişi, tecride karşı yaygınlaşarak devam eden açlık grevinin başarıya ulaşması için tüm HDK-A güçlerinin duyarlılık içinde olması ve gerekli desteği vermesi gerektiğini belirtti.
Teilen
2019-02/01-Sayı-578
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN