Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Hüseyin Öz vefat etti

Ulm ve çevrisinin dürüst kimliğiyle tanınan ve sevilen insanlarından Dersimli Hüseyin Öz daha 53 yaşında hayata gözlerini yumdu. Öz'ü yüzlerce kişi uğurladı.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşen, bölgenin devrimci kimliğiyle tanınan ve sevilen insanlarındanTuncelili (Dersim) Hüseyin Öz 53 yaşında hayata gözlerini yumdu. Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF) bünyesinde faaliyet yürüten Ulm Dostluk Derneği kurucu üyelerinden olan Öz, genç yaşlarından beri, yani Dersim'de lise yıllarından beri devrimci mücadele içinde, bir gün ara vermeden yer aldı.

Öz'ün vefatı üzerine derin üzüntü yaşayan Ulm ve çevresindeki Türkiyeliler Dostluk Derneği'nde taziyeye aktı. Bölgenin sevilen, yardımsever insanlarından Murat ve Ane Öz Çifti'nin oğlu Hüseyin Öz'ün eşi Fatma Öz ile çocukları kızı Elvan, oğlu Ulaş ve çok sayıda akrabası taziyeleri kabul ederek, bu acılı ve zor günlerinde kendilerini yanlız bırakmayan dostlarına teşekkür etti.

Ulm Merkez Mezarlığı'nda düzenlenen cenaze törenine de yüzlerce kişi katılarak, Hüseyin Öz'ü sonsuzluğa uğradı. Burada, tabudun başında DİDF Ulm'dan bir yoldaşı dernek adına bir konuşma yaptı. Konuşmada, Ulm DİDF'in kurucu üyelerinden olan Öz'ün örnek ve çalışkan devrimciliğine değinilirken, mücadele azmini bir an olsun kaybetmediğine vurgu yapıldı. Törende bölgede faaliyet gösteren AGİF, ATİF, ADHF, Anadolu Federasyonu, Trotz Alledem, Alevi Kültür Merkezi, SKB, NAV-DEM, Avrupa Partizan, SYKP ve ÖDP gibi kurumlardan temsilciler de yer alarak, devrimci dostlarını sonsuzluğa uğurladılar. Daha sonra dedenin yönettiği törenin ardından, aile burada da taziyeleri kabul etti. Öz'ün naaşı defnedilmek üzere, Perşembe günü (27 Aralık) memleketi Dersim'in Pertek ilçesine götürülecek.
Teilen
2019-01/01-Sayı-577
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN