Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Nürnberg’de Meslek-Eğitimi Fuarı’na büyük ilgi

Bavyera Eyaleti hükümeti ve Nürnberg Belediyesinin düzenlediği ’Meslek Eğitim Fuarı’ yoğun ilgi gördü.

Fikri KARAKUŞ (Nürnberg) 
Resim galerisi için tıklayın
Nürnberg Fuarında, Eyalet hükümeti ve Belediye’nin düzenlediği ’Meslek Eğitimi Fuarı- BBK-2018 yoğun ilgi görüyor. Orta derecedeki okul öğrencilerinin iyi bir meslek edinmelerinde büyük bir hizmet sunuldu. Özellikle öğrenci ve öğretmenlerin ilgisi görülmeye değer. Nürnberg’de olan Fuar’da Eyalet Başbakanı Dr. Markus Söder ve Eğitim- Aile ve Sosyal işler bakanı Kerstin Schreyer ziyaret ederek Standları gezip yerinde bilgiler aldılar.

Fuarda Nürnberg Belediyesi bünyesinde Eğitim Uzmanı Celal Turhan ve gelen Türk Öğrenci ve ailelere bilgiler verdi.

Başbakan Söder ile Eğitim Aile Sosyal işler bakanı ve bu bakanlıkta Proje Uzmanı olarak etkin işler yapan Celal Turhan kısaca sohbet ettiler. Gençlere yönelik meslek projesi uzmanlarından Celal Turhan, fuardan oldukça memnun olduğunu belirterek, genelde göçmen kökenli aileler ve gençlerin Almanya eğitim sistemi hakkında yeni bilgiler edindiklerini, bu amacın ise fuarda segilenerek daha pratik bir şekilde anlatılabildiğini, eğitim olmadan bir yere gelmenin zor olduğunu söyledi. Stand’da gün boyunca iki Türk kökenli eğitim uzmanları meslek ve eğitim ile ilgili bilgiler verdiler. Halil Cesur ve Celal Turhan perşembe gününe kadar olacak Fuara gelen ziyaretçileri bilgilendirecekler. Eğitim uzmanı Peter Liewald ve Celal Turhan, Türkçe ve Almanca sunumlar yaparak ziyaretcileri bilgilendirdiler.

Turhan „Bavyera –Eğitim, Sosyal Aile Bakanlığı’nın gençlere yönelik projesi kapsamında fuarda gençleri bilgilendiriyoruz. Göçmen çocuklara meslek edindirme projesinin masrafları Bavyera hükümeti tarafindan karşılanıyor. Danışma standları ile ileriye dönük bilgiler veriliyor. Meslek edinmek isteyen gençlerimiz belediyemiz eğitim dairesi – SCHLAU bölümüne müracaat edebilirler. Kendilerine gereken bilgiler verilecek ve doğru yönde yol almaları sağlanacaktır." dedi.

Meslek edindirme fuarını ziyaret eden göçmen kökenli gençler yine ağırlıktaydı. Gençler fuara meslekleri tanımak için geldiklerini söylediler. Fuarda elektronik-montaj ve idari işlerin yanında 350'den fazla meslek tanıtıldı.
Teilen
2019-01/01-Sayı-577
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN