Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 582 - 03.06. - 04.07.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

TGBW gönüllü çalışanlara plaket verdi

Merhaba (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Herrenberg ve Çevresi Türk İşçi Derneği, Stuttgart Türk Kadınlar Derneği, Firkat Klasik Müzik Derneği, Fellbach Türk Derneği, Öhringen Türk Alman Toplumu ile Karlsruhe Tiyatro Diyaloğ‘a toplum yararına yaptıkları gönüllü çalışmalardan ötürü teşekkür plaketi verildi.

Baden-Württemberg Türk Toplumu derneği (TGBW) toplum yararına karşılık beklemeden gönüllü çalışmalarda bulunan derneklere plakat verdi. tgbw başkanı Gökay Sofuoğlu, dernek olarak gönüllü kadrolar ile çalışmak istediklerini belirterek gönüllülük kavramının tanıtılması, benimsetilmesi, yaygınlaştırılması ve ‚Sosyal Sorumluluk‘ anlayışının getirdiği değerlerin altını çizmek için Baden-Württemberg eyaletinde gönüllü hizmet verenlere plakat sunduklarını belirtti. Bu sembolik hareketle kişileri motive etmek, onları unutmadıklarını belirtmek ve topluma katkılarınının farkında olunduğunu vurgulamayı hedeflediklerini açıkladı.

Kalite belgesi
19 yıl önce kurulan tgbw’nin profesyonel dernek anlayışıyla çalıştığını, ISO 9001 Kalite Belgesi ve AZAV eğitim verme belgesi aldıklarını kayıt etti. „TGBW derneğinde yaşlı bakımı, kadın ve gençler için meslek eğitimi, sığınmacılara hamilik, farklı cinsel kimliğe sahip Türkler ve engelli çocuğu olan Türk ailelere destek, ırkçılığa maruz kalanlara danışmanlık hizmetleri veriliyor“ dedi.

Dernekler: Almanya Türk Toplumu (TGD) gençlik kolu Young Voice aksiyonu çerçevesinde Herrenberg ve Çevresi Türk İşçi Derneği, Stuttgart Türk Kadınlar Derneği, Firkat Klasik Müzik Derneği, Fellbach Türk Derneği, Öhringen Türk Alman Toplumu ile Karlsruhe Tiyatro Diyalog’a plaketleri törenle verildi.
Teilen
2019-01/01-Sayı-577
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN