Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 584 - 07.08. - 12.09.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

İnsan hakları için meydandaydılar

500'ün üzerinde kişinin katıldığı İnsan Hakları Mitingi'ine göçmen kurumlarından AGİF, SKB, DİDF, ADHF ve SYKP de katıldı. Yapılan konuşma ve açılan pankart, bayrak ve dövizlerle ırkçılığa ve faşizme karşı da duruş sergilendi.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın

Ulm Şehir merkezinde Marktplatz'da düzenlenen İnsan Hakları Mitingi'ne 500'ün üzerinde katılım oldu.

Gösteri, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda kabul edilişinin 70. yılı nedeniyle ''İnsan Hakları ve Dayanışma'' mottosuyla gerçekleştirildi. Eski ve yeni belediye başkanlarının ve diğer konuşmacıların yanı sıra gazeteci Meşale Tolu da bir konuşma yaparak, insan haklarına sahip çıkılması çağrısında bulundular. Tolu'nun konuşması büyük alkış aldı. Çok sayıda parti, sendika, kurum, kuruluş ve kişinin çağrı yaptığı mitinge, göçmen kurumları da çağrı yaparak, mitingte yerini aldı. AGİF, SKB, HDK-Ulm, DİDF, ADHF ve SYKP'lilerin de yoğun olarak katıldığı mitingte, yapılan konuşma ve açılan pankart, bayrak ve dövizlerle ırkçığa ve faşizme karşı da duruş sergilendi. Tüm Avrupa'da olduğu gibi; Almanya'da da ırkçılığın tırmandığına dikkat çekilen mitingte, nazilere karşı mücadelenin önemine de vurgu yapıldı.
"Irkçılığa Hayır, Dayanışmaya Evet" Avrupa Ezilen Göçmenler Konfederasyonu (AvEG-Kon) tarafından tüm Avrupa'da başlatılan ve iki ay sürecek olan "Irkçılığa Hayır, Dayanışmaya Evet" kampanyasının Ulm ayağı da, bölgede örgütlü olan Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) tarafından startı verildi. AvEG-Kon bünyesinde yer alan göçmen federasyonu AGİF ve Sosyalist Kadınlar Birliği (SKB) tarafından açılan dövizlerde kampanyanın içeriği yansıtıldı. Gösteride, Joo Kraus, Maria Rosendorfsky ve Keorg Hesse'den oluşan müzik grubu da barış ve mücadele şarkılarını seslendirdiler.
Teilen
2019-01/01-Sayı-577
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN