Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 582 - 03.06. - 04.07.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

SYKP Avrupa’dan Flormar işçileriyle dayanışma kampanyası

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa bir açıklama yaparak sendikalı oldukları için işten atılan ve 200 günü aşkındır Flormar fabrikası önünde direnen Flormar işçileri için Avrupa çapında bir dayanışma kampanyası başlattıklarını duyurdu.

Merhaba Haber Merkezi 
Resim galerisi için tıklayın
Flormar işçilerinin Petrol – İş sendikasına üye olup sözleşme yetkisi kazanmalarının ardından geçtiğimiz Mayıs ayında işten atılmalarının ardından 14 Mayıs’ta başlattıkları direniş, yazın sıcağına, kışın soğuğuna rağmen devam etmekte.

SYKP Avrupa yaptığı yazılı açıklamada patron, hükümet ve devlet işbirliğiyle bitirilmek istenen direnişin yaşayıp kazanması için emek dostlarının Flormar işçileriyle dayanışmayı büyütmelerinin önemine dikkat çekti.

SYKP’nin Türkiye’de başlattığı “FLORMAR İŞÇİLERİ BU KIŞI YALNIZ GEÇİRMEYECEK!” kampanyasının Avrupa’daki uzantısı olduğu belirtilen dayanışma kampanyasında, işten atılan 132 işçinin Ocak ve Şubat ayları doğalgaz faturalarını ödemek hedefleniyor.

Kampanya’ya destek için SYKP Avrupa’ya email (avrupa.sykp@gmail.com ), facebooktan (@sykp.avrupa) ve twitter üzerinden (@sykp_avrupa) ulaşılabileceği duyurulan açıklamanın tam metni şöyle:

Krizin faturasını ödememek için sıcak-soğuk demeden aylardır direnen
FLORMAR İŞÇİLERİ BU KIŞI YALNIZ GEÇİRMEYECEK!
Bu soğuk kış günlerinde Flormar işçilerinin bir aylık doğalgaz faturasını biz ödeyelim, direnişi büyütenleri dayanışmamızla ısıtalım!


Flormar işçilerinin OHAL devam etmekteyken, 14 Mayıs 2018’de başlattıkları direniş her türlü baskı, tehdit, zor koşullara rağmen hala devam etmekte. “Yaprak kıpırdamıyor” denen şu günlerde Flormar işçilerinin Gebze’deki direnişi tüm ülkeye adeta temiz hava, cesaret ve mücadele azmi yaymakta.

Fransız kozmetik devi Yves Rocher için üreten Flormar arkasına Erdoğan/AKP iktidarı desteğini de alarak işçileri örgütsüzlüğe ve köleliğe mahkûm etmek istemiştir. İlk günkü coşkusu ve iradesiyle 200 günü aşkındır direnen Flormar işçilerinin işten atılmalarının tek gerekçesi “Sendikaya üye olmalarıdır”! Flormar direnişini umut kaynağı yapan diğer bir özelliği ise kadınların kararlığıdır. İşten atılan ve direnen işçilerin büyük bölümü kadınlardan oluşuyor. Kadınlar hem işverenin ve hükumetin işçi düşmanı uygulamalarına hem de toplumun erkek egemen aklına karşı kararlı bir direniş sergiliyorlar.

Yağmur, kar, sıcak, soğuk demeden direnen Flormar işçilerinin direniş yerinde ateş yakması, çadır kurması, ses düzeni kullanması yasak! İktidarının açıkça itiraf ettiği “sermaye bekçiliği” bütün biçimleriyle Flormar’da yaşanmakta.

Petrol-İş sendikası her ne kadar direnişin başından bu yana işçilere sahip çıkmış olsa da Flormar direnişinin başarıya ulaşabilmesi ancak ve ancak bizlerin dayanışmayı büyütmemizle mümkün. Bu karanlık süreçte hepimize umut olan Flormar Direnişi’nin başarıya ulaşması, bütün işçi sınıfı ve demokrasi güçleri açısından büyük bir zafer olacaktır.

Gelin, Flormar işçilerini bu kış yalnız bırakmayalım;

Gelin, krizin faturasını işçi sınıfına ödetmek isteyenlere karşı tavizsiz direnenlerin yanlarında olalım;

Gelin, bu soğuk kış günlerinde Flormar işçilerinin bir aylık doğalgaz faturasını biz ödeyelim, direnişi büyütenleri dayanışmamızla ısıtalım!

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa
Teilen
2019-01/01-Sayı-577
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN