Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Gütersloh’ta “DİTİB Erdemli Gençlik buluşması”

Merhaba (Gütersloh) 
Resim galerisi için tıklayın
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Münster Eyalet Gençlik Kolu “Erdemli Gençlik Buluşması” adı altında ikincisini düzenledikleri programla gençler bir araya geldi. DİTİB basın bürosundan yapılan bilgildirmeyi aşağıda veriyoruz:

Münster DİTİB Eyalet Gençlik Kolları’nın organize ettiği “DİTİB Erdemli Gençlik Buluşması”na; Berlin Din Hizmetleri Müşaviri Kazım Türkmen, Münster DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Yunus Yüksel, Eyalet Birliği Başkanı Durmuş Aksoy, Hannover Eyalet Koordinatörü Sami Sipahi, DİTİB dernekleri din görevlileri, başkan ve yöneticilerinin yanı sıra binlerce genç katıldı.

Gütersloch Stadthalle’de gerçekleştirilen program DİTİB Genel Merkez Gençlik Koordinatör Yardımcısı Gökhan Uygun’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. “Hz. Peygamber ve Gençlik“ konulu sinevizyonun ardından programa öncülük yapan NRW Eyalet Gençlik ve NRW Münster Bölge Gençlik Kolları Başkanı Geylani Uğur ve Eyalet Birliği Başkanı Durmuş Aksoy ve Münster DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Yunus Yüksel, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ettiler.

Programda Berlin Din Hizmetleri Müşaviri Kazım Türkmen “Hz. Peygamber ve Gençlik” konulu konferans verdi. Toplumlar için en büyük zenginliğin ve imkanın gençlik olduğuna işaret eden Türkmen, “Toplumları geleceğe taşıyacak heyecan, ancak gençlerde ve gençlik döneminde vardır” dedi.

Türkmen, “Hayatımızın her evresi ve dönemi ayrı bir kıymete ve değere haiz, ama hiç şüphesiz ki insanlık için en özel ve kıymetli dönem gençlik dönemi. Dünyanın da ahretin de kazanıldığı, kazanılabileceği önemli bir dönem insan için gençlik dönemidir. Peygamberimiz gençlere güvenmiş ve onları önemli görevlere getirmiştir. Gençken ibadet etmek, kaim olmak iyilikte ve güzellikte başlı başına bir değerdir. Biz de O’nun hayatını kendimize örnek alarak, O’nun gibi sözüne güvenilir ve emin kişiler olmamız gerekiyor” diye konuştu.

“DİTİB Erdemli Gençlik Buluşması” çerçevesinde; TV programcısı Bekir Develi’nin tek kişilik “Hasbihal Gençlik Sohbetleri” programı ve kum sanatçısı Veysel Çelikdemir’in gerçekleştirdiği kum sanatı gösterisi büyük beğeni topladı. Programın finalinde tasavvuf müziğinin güçlü yorumcusu Fatih Koca’nın tasavvuf dinletisiyle duygusal anlar yaşadı.
Teilen
2019-01/01-Sayı-577
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN