Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 597 - 10.09. - 01.10.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Bilgilendirici seminerler düzenlendi

Merhaba (Munderkingen) 
Türkiye Cumhuriyeti Stuttgart Konsolosluğu Eğitim Ataşeliğince, Baden Württemberg Eyaleti sınırlarında öğrenci ve velilere yönelik çeşitli konularda seminerler düzenlenmektedir. İlk olarak ‘Aile içi İletişim’ konulu Seminer, 23 Kasım 2018 Cuma saat 18:30 da Rehber Öğretmen Selin Belen tarafından Munderkingen Ditip Dernek Salonunda verilmiştir.

İkinci olarak ‘Gençleri Bekleyen Tehlike : Bağımlılık ( Madde,Estetik, Alkol , Teknoloji ,Alışveriş’ konulu seminer, Dr. Zeynep Göğüş tarafından 15.12.2018 Cumartesi günü saat 13.00´da Konvikt Schule toplantı salonunda verilmiştir.

Özellikle gençleri hedef alan uyuşturucu ve çeşitleri ile her yaş grubunun büyük sorunu haline gelmiş teknoloji bağımlılığına kadar pek çok önemli konuya değinilen seminerde, son olarak anne ve babalara düşen sorumlulukların neler olduğu üzerine önemli bilgiler verilmiştir.

Seminer sonunda Türkçe ve Türk Kültürü öğretmeni Esra Bakar; seminerlerin öğrencisi olsun ya da olmasın tüm vatandaşlara yönelik olduğunu ve alanında uzman kişilerce yapılan bu seminerlerden herkesin yararlanmasını temenni ettiğini söyledi ve sözlerini şu şekilde bitirdi:

‘Seminerin düzenlendiği salonu temin etmede yardımlarını esirgemeyen Konvikt Schule okul müdürü sayın Andreas Tietzel’e, katkılarından dolayı Ehingen Okul Aile Birliği ile Başkan Handan Karaman’a ve seminere katılan tüm vatandaşlara ayrıca teşekkür ederim.’
Teilen
2019-01/01-Sayı-577
metzgerei-marx
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN