Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

SYKP'li Kadınlar Almanya’da toplandı: Bir Hayalin Peşinde

SYKP Avrupa Kadın Meclisi üyesi kadınlar, 17-18 Kasım'da Almanya’nın Friedrichshafen kentinde bir araya gelerek 7. toplantısını gerçekleştirdi. SYKP'li kadınlar 25 Kasım etkinliklerine katılım çağrısında bulundu.

Merhaba (Friedrichshafen) 
Resim galerisi için tıklayın

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Avrupa Kadın Meclisi üyesi kadınların gündeminde kadın özgürlük mücadelesi vardı. Bu kez "Bir Hayalin Peşinde" şiarıyla, Almanya'nın Friedrichshafen şehrinde gerçekleştirilen 2 günlük kadın buluşmasında çeşitli konular derinlemesine işlendi. Buluşmaya Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden SYKP'li kadınlar katıldı.

"Bir hayalin peşinde" başlığıyla, "Siz de gelin birlikte hayal kuralım ve hayalimizi nasıl gerçekleştirceğimizi konuşalım" denerek çağrısı yapılan, çeşitli sunum ve atölye çalışmalarının gerçekleştirildiği kadın buluşmasının programı şöyleydi:
-Atölye çalışmaları: Bir hayalin Peşinde! (Gelecek vizyon çalışması)
-Paneller: 1) Hayalini kurduğumuz dünyaya nasıl ulaşabiliriz? 2) Nasıl örgütlenmeliyiz 3)İşviçre genel Kadın Grevi ve kadının çalışma hayatındaki yeri 4) Pratik faaliyetler ve planlama 5) serbest gündem ve eğlence.

SYKP'li kadınlar 25 Kasım etkinliklerine katılım çağrısında bulundu. Yapılan açıklamada 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ne hazırlıkların devam ettiğini ve bulundukları tüm ülke ve kentlerde, diğer Türkiyeli ve yerli kadın örgütleriyle birlikte sokağa çıkacaklarını ve çeşitli etkinliklerde bulunacaklarını belirttiler. Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden kadınların katılımıyla gerçekleşen toplantıda, SYKP Avrupa Meclisi’nin 2018’nin Eylül ayında ilan ettiği ve bir yıl sürecek olan "Emek" eksenli kampanya da ele alındı. Türkiye'deki Flormar ve diğer işçi eylemleriyle de dayanışmalarını sürdüreceklerini açıklayan SYKP'li kadınlar, Türkiye'de ve tüm dünyadaki, kadın özgürlüğü ve genel olarak demokrasi mücadelesiyle dayanışmayı yükselteceklerini açıkladılar. Kadınların mücadele gündemlerini ve deneyimlerini bilince çıkartacak eylem, etkinlik ve eğitimlerin bir parçası olarak organize edilen bu toplantıların önümdeki dönemde de devam edecek. SYKP Avrupa Kadın Meclisi 8. Toplantısı önümüzdeki Mayıs ayında, Lozan'da gerçekleştirecek.

Yine yapılan açıklamada, SYKP Avrupa Kadın Meclisi, etkinlik ve eylem takvimini SYKP Avrupa Kadın Meclisi Facebook sayfasında duyurulduğu ve güncellendiğinin altı çizildi. SYKP ile iletişime geçmek, etkinlik ve duyurularının takip için meclisin facebook adresine sadece tıklamnız yeterli: facebook.com/sykpavrupakadinmeclisi
Teilen
2018-12/01-Sayı-575
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN