Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 580 - 04.04. - 06.05.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

DİTİB dernek yöneticileri gelişim semineri Antalya’da yapıldı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Düsseldorf Bölge Birliği “Dernek Yöneticileri Gelişim Semineri” Antalya‘da yapıldı.

 
Antalya’da düzenlenen seminere Almanya Din Hizmetleri Müşaviri Kazım Türkmen, Düsseldorf Dini Danışma Kurulu Başkanı Mustafa Akpınar, Eyalet Bölge Birliği Başkanı Ersin Özcan ve Diyanet İşleri Başkanlığı Yurtdışı Türkler Daire Başkanı Mümin Şener, Yurtdışı Eğitim ve Rehberlik Daire Başkan V. Suat Okuyan, Müslüman Ülke ve Topluluklar Daire Başkanı Ensari Yentürk, Avrasya Ülkeleri Daire Başkanı V. Ömer Faruk Savuran, Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut ve Antalya İl Müftüsü Osman Artan katıldı. DİTİB Basın Bürosundan yapılan açıklamayı aşağıda veriyoruz:

“Dini ve sosyal hizmetler bağlamında DİTİB’in dünü, bugünü, geleceği ve gençlere yönelik yeni perspektifler” konularının ele alındığı seminerle ilgili açıklama yapan Düsseldorf DİTİB Eyalet Birliği Başkanı Ersin Özcan, eğitimin sürekli kendisini yenilemesi ve güncellenmesi gerektiğine dikkat çekti. Özcan, "Bu noktadan hareket ederek, bölgedeki dernek başkanları, kadın ve gençlik kollarının katılımıyla vizyonlarını genişletmek ve misyonlarını daha iyi bir şekilde tespit etmelerine yardımcı olabilmek amacıyla düzenlenen gelişim semineri verimli bir şekilde tamamlandı” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan katılan daire başkanlarının sunumları ve yol gösterici açıklamaları katılımcılar tarafından beğeni ve dikkatle izlendi. Seminerde; eğitimden sosyal faaliyetlere, din hizmetlerinden dernek hizmetlerine kadar pek çok alanda bilgi, görgü ve tecrübe kazanıldı.

Seminere katılan Düsseldorf bölgesi DİTİB dernek başkanları ile kadın ve gençlik kolları başkanları, seminerin çok verimli olduğunu, DİTİB iadiyet duygularını geliştirdiğini ve birçok kazanım sağladığını belirterek sonraki yıllarda bu seminerlerin devamını temenni ettiler.
Teilen
2018-12/01-Sayı-575
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN