Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Türkiye kökenli engelli vatandaşlar destek bekliyor

Prof. Hammann: “Hizmetler göçmen engellilerin ihtiyaçlarına uygun verilmeli“

Merhaba (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Baden-Württemberg Türk Toplumu (tgbw) Derneği tarafından „Göçmenlik ve Engellilik“ konulu çalıştay düzenlendi. Stuttgart Hospitalhof’da düzenlenen ve 160 uzmanın katıldığı çalıştayı Eyalet Uyum ve Sosyal Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Wolf Dietrich Hammann açtı.

TGBW’nin Baden- Württemberg eyaletinde önemli hizmetler verdiğine işaret eden Prof. Hamman Alman politikacıların başarılı olabilmeleri için göçmen kökenli vatandaşların ihtiyaçlarının iyi tesbit edilmesi gerektiğini bunun da göçmen derneklerinin çalışmalarına bağlı olduğunu söyledi. Bakım personeli konusundaki eğitimli insan açığına değinen Prof. Hammann „ Yaşlılara, engellilere yönelik çeşitli imkanlar ve yardımlar var. Bunlar iyi tanıtılmalı“ dedi.

Toplumsal baskı var
İslam dininde engellilik konusunda açıklamada bulunan Rottonburg Diözese Akademisi Danışmanı Dr. Hüseyin Hamdan konuşmasında müslümanlar arasında yaygın olan yanlış inanışlara değindi. „Engellilik Allah vergisi gibi görünüyor. Veya insanlar Allah tarafından testten geçtiklerine inanıyor. Ailesinde engelli birey olanlar toplumsal baskı altındalar. Birçok kesimde engellilik gizleniyor veya toplum içinde yer almıyorlar. Bunların dinle ilgisi yok“ diye konuştu.

Tan Çağlar katıldı
Stuttgart Belediyesi Uyum Dairesi Görevlisi Ayşe Özbabacan’ın sunduğu tartışma toplantısında ise Dernek Başkanı Gökay Sofuoğlu, Stuttgart Şehir İdaresi Engelliler Temsilcisi Walter Tattermusch, Stuttgart Eğitim Dairesinden Albrecht Geiser, Baden-Württemberg Veliler Vakfı Başkanı Elke Picker ile Engelli elçisi Naime Yıldırım kültüre has bakımın önemini dile getirdiler. Thomas Wildermuth, Prof. Dr. Sandra Fietkau, Andrea Stratmann ve Serdar Yazar’ın başkanlığında düzenlenen atölye çalışmalarından sonra kaberatist Tan Çağlar’ın gösterisiyle sona erdi.
Teilen
2018-12/01-Sayı-575
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN