Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Sendikalardan ırkçılığa karşı mücadele çağrısı

Aralarında CGT, FSU, Solidaires, FO sendikaların da bulunduğu kırka yakın sendika yayınladıkları açıklamada Rosa Park kolektifinin çağrısını destekleyerek ırkçılığa karşı 30 Kasım günü greve, 1 Aralık günü eyleme katılım çağrısı yaptı.

Merhaba (Paris) 
Resim galerisi için tıklayın
Sendikalar birilerine ya da başkalarına yapılan adaletsizlik ve haksızlığın hepimize yapıldığını belirterek ‘’Kapitalist sömürüye karşı yürüttüğümüz mücadele küresel eşitsizlik sistemine, damgalanmaya, ırkçılığa, ayrımcılığa karşı verilen mücadele ile iç içedir. Rosa Park kolektifin çağrısını destekliyoruz’’ dedi.

Mültecilerin, refüjlerin, ırkçı yasaların ve polis saldırısı kurbanlarının yanında olduklarını söyleyen sendikalar kâğıtsız işçilerin grev ve direnişlerinde de yer aldıklarını ifade eden Sendikalar açıklamada’’ biz biliyoruz ki ırkçılık şirketlerde, şantiyelerde, bürolarda, kamu alanında, iş bulma kurumlarında, kariyer yapmada yani tüm alanlarda kendisini göstermektedir.

Resmi raporlarda ırkçılık ile ilgili tespitler yapılıyor ama buna karşı henüz bir hareket gözlenmemektedir. Sendikalarımız işyerlerindeki ayrımcılığa ve ırkçılığa karşı daha iyi bir mücadele verecektir’’ ifadelerini yer verdi.

KÜÇÜK BİR HAREKETLE AMERİKA’YI DEĞİŞTİREN KADIN: ROSA PARKS
Rosa Parks, Alabama’da 1 Aralık 1955’te oturduğu otobüs koltuğunu ayakta kalan bir beyaz yolcuya vermeyi reddetmesi sonucu tutuklanması ile başlayan ve tüm şehir geneline yayılan en büyük boykotun kahramanıdır. 381 gün süren ve Montgomery Otobüs Boykotu olarak bilinen bu boykot tarihteki ırk ayrımcılığına karşı yapılmış en büyük ve en başarılı kitle hareketidir.
Teilen
2018-12/01-Sayı-575
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN