Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 580 - 04.04. - 06.05.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Mölln Katliamının 26. yılı

TBB 26 yıl önce Mölln’de gerçekleşen ırkçı kundaklamanın kurbanlarını anıyor.

Merhaba (Berlin) 
Resim galerisi için tıklayın
23 Kasım 1992 de Mölln’de gerçekleşen ırkçı kundaklama sonucunda Yeliz Arslan (10), Ayşe Yılmaz (14) ve Bahide Arslan (51) yaşamlarını yitirmiş, diğer aile fertleri de ağır yaralanmışlardı.

Mölln saldırısının 26. yılında bir açıklama yapan Berlin-Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB) gerek toplumdaki, gerekse kamu kurumlarındaki ırkçı ve insanları aşağılayıcı tutum ve davranışlara karşı daha tutarlı ve etkili önlemler talep etti.

TBB Yönetim Kurulu sözcüsü Ayşe Demir açıklamasında “Özellikle Chemnitz’de yaşanan olayların bizi uyandırarak ırkçılığın artık toplumun ortasına yayıldığını göstermiş olması gerekiyor‘‘ dedi.

Ayşe Demir devamla Nasyonal Sosyalizm’den 73 yıl sonra ırkçıların yine çekinmeden ve açıkça zihniyetlerini sergileyebilmelerini öfkeyle karşıladıklarını ifade etti. Sivil toplum ve politikanın daha tutarlı bir şekilde, güçlenen sağcılara karşı durması gerektiğini anlatan Demir, demokratik partilerin bazı temsilcilerinin de AfD partisinin söylemlerini üstlenerek toplumun sağa kaymasına neden olmasını kuvvetle kınadı.

Ayşe Demir bu konuda ayrıca şu görüşleri dile getirdi: “Irkçı ve insanları aşağılayıcı tutumlara ve kurumsal ırkçılığa karşı ivedi ve etkili önlemler gereklidir. Bu bağlamda, NSU cinayetlerinin tüm arka planının ortaya çıkarılması ve ırkçı cinayet ve saldırıların suçlularının bulunması ve cezalandırılması talebimizi ısrarla yineliyoruz‘‘.

Berlin-Brandenburg Türkiye Toplumu Mölln’deki ırkçı saldırının 26. yılında Aslan ve Yılmaz ailelerinin ve dostlarının yanında olduğunu açıkladı.
Teilen
2018-12/01-Sayı-575
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN