Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 580 - 04.04. - 06.05.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Almanya'dan Çin'e tartışmalı eğitim kampları tepkisi

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, "(Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki tartışmalı eğitim kampları) Yeniden eğitim kamplarını kabul edemeyiz." dedi.

AA (Pekin) 
Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde "mesleki eğitim merkezleri" ya da "yeniden eğitim merkezleri" adı altında kurulan tartışmalı eğitim kamplarına yönelik, "Yeniden eğitim kamplarını kabul edemeyiz." dedi.

Resmi temasları kapsamında Çin'in başkenti Pekin'de bulunan Bakan Maas, Çin Devlet Müşaviri ve Dışişleri Bakanı Vang Yi ile Diaoyütay Devlet Konukevi'nde "Çin-Almanya Diplomasi ve Güvenlik Stratejisi Diyaloğu" toplantısında bir araya geldi.

Toplantıda Çin ve Almanya'nın ikili ilişkileri ve çeşitli alanlardaki iş birliklerinde olumlu gelişme kaydedildiği değerlendirilerek, kapsamlı stratejik iş birliğinin derinleştirilmesi, çok taraflılık ve küresel serbest ticaret sisteminin korumasına bağlı kalınması gerektiği kaydedildi.

Vang ve Maas, görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Almanya Dışişleri Bakanı Maas, Çin'e Sincan'daki eğitim kampları konusunda şeffaflık çağrısı yaparak, "Yeniden eğitim kamplarını kabul edemeyiz." diye konuştu. Maas, orada olanları düzgün bir şekilde yargılayabilmek için şeffaflığa ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Çin Dışişleri Bakanı Vang'dan "Çin'in iç işleri" açıklaması
Çin Dışişleri Bakanı Vang da Sincan'ın Çin'in iç işleri olduğunu belirterek, yerel hükümetin aşırıcılığın yayılmasını önlenmesi ve sosyal istikrarın sağlanması yönünde çaba sarf ettiğini ileri sürdü. Vang, dünyanın bunu anlamasını ve desteklemesini umduklarını ifade etti.

Bölgedeki eğitim kamplarına yönelik iddiaları "İnanılmaması gereken söylenti ve dedikodu" olarak nitelendiren Vang, Sincan'daki durumu bazı örgütlerin veya kişilerin değil en iyi o bölgenin yerel hükümetinin anlayacağını savundu.

Bakan Vang, Sincan bölgesinde harcanan çabaların küresel terörle mücadelenin önemli bir parçası olduğunu iddia etti.
Teilen
2018-12/01-Sayı-575
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN