Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 580 - 04.04. - 06.05.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

BIG Partisi Augsburg'da toplandı

BIG Partei – Bündnis für Innovation und Gerechtigkeit Augsburg`da...

Ufuk SAYIN (Augsburg) 
Resim galerisi için tıklayın

BIG Partei – Bündnis für Innovation und Gerechtigkeit Augsburg`da da çalısmalarına hız verirken 2010 senesinde kurulan ve Almanya’nın dokuz eyaletinde yer alırken, yapılan Augsburg ve Bavyera eyaleti teşkilat toplantısı ve tanıtımı ile büyümeye devam etti. Augsburg teşkilatının başkanı Kemal Sağlam’ın misafirleri selamlaması ile başlayan tanıtımda, BIG Parti Bavyera Genel Kurul Toplantısında ilk eyalet yönetimi de tanıtım öncesi gerçekleşen toplantıda seçildi.

Kemal Sağlam yaptığı konuşmasında: Partimizin üyeleri ve yöneticileri Alman, Türk, Kürt, Bosnalı, Arap, Afrikalı ve daha bir çok milletten oluşan zengin bir etnik yapıya sahiptir. Nitekim bu farklı etnik yapıları birleştiren nokta ise ‚Hepimiz Almanya’yız’ duygusudur. Partimizin temeli hak, hukuk ve eşitlik ilkerlerine dayanmaktadır.Partimiz bağımsızdır. Hedefimiz Almanya’ da yaşayan bütün insanlarin eşit haklara sahip oldugunu, barışcıl bir şekilde beraber yaşamanın ana şartının bu hakları savunmadan geçtigini siyasette anlatmaktır ve bunu gerekli siyasi mercilere kabul ettirmektir. Burada senelerdir çalisan, emek veren ve vergi ödeyen ama gerçek bir siyasi sesinin bu güne kadar olamayan insanlarin haklarını savunmaktır.’ diyerek kuvvetli alkış aldı.

Organizasyona BIG Partisi genel başkanı Haluk Yıldız ve BIG Partisi Almanya Yönetim Kurulu üyeleri Nihat Bekirovic ve Ismet Mısıroğlu’ da katıldılar. Tanıtımda BIG Partisi Bavyera teşkilati üyeleri de sahnede yerlerini aldılar. 1. Başkan Kemal Sağlam (Augsburg), 2. Başkan Münevver Canseven (Münih), Genel sekreter Furkan Catlakcan (Coburg) ile Yönetim kurulu üyeleri Mustafa Saraç (Münih), Tahsin Nehir (Augsburg) ve Mumin Salihovic (Augsburg). Parti genel başkanı Haluk Yıldız yaptığı konuşmada partinin kuruluş amacını ve parti programı hakkında misafirleri bilgilendirdi. Konuşmasında, Türklerin Almanya’ya gelişinin 60. senesinde bile günlük yaşamda karşılanılan ön yargı ve zorlukların giderilmesi için yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ayrıca Augsburg BIG Partisi Teşkilatı tanıtıldı. 1. Başkan Kemal Sağlam, Tahsin Nehir, Fatih Yılmaz, Ebru Tuncay, Emine Yigit, Işık Yıldırım, Kadir Bacaksız, Semine Sütcü, Mehmet Nehir, Cengiz Colak, Murat Seyithanoglu, Müjgan Bostan, Mumin Salihovic, Yasin Yılmaz, Ertan Toprak, Ümit Topak`tan oluşmakta. Bunun dışında partinin gençlik kolu başkanlığına Ayşe Altay seçildi.
Teilen
2018-12/01-Sayı-575
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN