Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 580 - 04.04. - 06.05.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Danimarka’da eski çete lideri Nedim Yaşar öldürüldü

Danimarka’da Türk asıllı eski çete lideri Nedim Yaşar, suç dünyasından ayrılışını anlatan kitabın tanıtım toplantısı sonrasında silahlı saldırıya uğrayarak öldürüldü.

 
Danimarka’da uyuşturucu kaçakçılığı, soygun, haraç ve şiddet eylemleriyle bilinen bir çetenin liderliğinden ayrılarak radyo programcılığı yapmaya başlayan Türkiye doğumlu Nedim Yaşar, başkent Kopenhag’da öldürüldü.

31 yaşındaki Yaşar, suç dünyasından nasıl ayrıldığını anlatan “Rodder” (Kökler) adlı kitabın Pazartesi akşam düzenlenen tanıtım toplantısının ardından kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı. Polis, Salı günü açıklama yaparak, ağır yaralanan Yaşar’ın hayatını kaybettiğini duyurdu.

10 yıl boyunca “Los Guerreros” (Savaşçılar) adlı çetenin üyesi olan Nedim Yaşar, 2012 yılında bir “çıkış programı” sayesinde çeteden ayrılmış ve gizli bir adreste yaşamaya başlamıştı. Yaşar, “Ekstra Bladet” adlı gazeteye verdiği ve hafta sonunda yayınlanan söyleşide, öldürülmekten korktuğunu anlatmıştı.

Radio24syv adlı radyo kanalında program sunan Yaşar, ayrıca çeteler ve suç hakkında medyada tartışma programlarına konuk oluyordu.

Danimarka Radyosu’ndaki bir programa katılan Yaşar, “Ortadan kaybolduğunuzda, olan biten hakkında kim konuşacak?” demiş ve kendisinin de bir oğlu olduğunu, gençlerin çok küçük yaşta çetelere alındığını gördüğü için bir şeyler söyleme ihtiyacı hissettiğini söylemişti.
Teilen
2018-12/01-Sayı-575
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN