Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 583 - 04.07. - 08.08.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Candan'ın büyük başarısı

15 yaşında olan Candan Albayrak, Ju-Jutsu'da Almanya da düzenlenen Avrupa Uluslararası şampiyonasında üçüncü oldu. Candan 17 yaşında dünya şampiyonu olmak istiyor.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Bölgenin başarılı gençlerinden, 15 yaşındaki Candan Albayrak, büyük bir başarıya imza atarak, yakın dövüş sanatı olan Ju-Jutsu (Ju-Jitsu) Almanya şampiyonununu da yenerek (German Open 2018) 23 ülkenin katıldığı, Avrupa schampiyonuğunun aynası kabul edilen turnavada bronz madalya aldı. Gelsenkirchen'de gerçekleştirilen bu şampiyonada, 18 yaş altı gençlerde mücadele eden Candan, aldığı bu büyük başarıyla, sadece anne-babası Necla ve Salim Albayrak ile ağabeyi Haktan'ın değil, bölgedeki tüm vatandaşlarımızın da gurur kaynağı oldu.

Almanya doğumlu ve Sinoplu olan Candan 9. sınıfa gidiyor. Spordaki başarısı gibi, Candan okulunda da başarılı bir öğrenci. Ulm'da bulunan Ulrich-von-Ensingen-Gemeinschaftsschule'nin başarılı öğrencilerinden Candan'dan okul müdürü Matthias Weber de çok memnun.

Daha önce, uzun yıllar taekwondo dalında spor yapan Candan, iki yıldır da, ju-jutsu dalında çalışmasını yürütüyor. Candan, Ulm'da bulunan Sportschule Kappelmeyer'de antremanlarına devam ediyor. Spor okulundaki çalışmalarıyla yetinmeyen Candan, odasında ve evin balkon ve bahçesinde de yoğun çalışıyor.

Candan, disiplini elden bırakmıyor ve her gün düzenli olarak, en az 3-4 saat antreman yapıyor. Alman Ju-Jitsu Federasyonu (DJJV - Deutscher Ju-Jutsu-Verband e.V.) tarafından da Alman Milli takımı'na çağrılma durumu olan Candan'ın antrönörü, 40 yıldır bu spor dalında bulunan başarılı sporcu Heinz Kappelmeyer 6. Dan sahibi. Her fırsatta Candan'da övgüyle bahseden Kappelmeyer, genç sporcunun gelecekte çok daha büyük başarılara imza atacağından emin olduğunu belirtiyor.
Teilen
2018-11/01-Sayı-573
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN