Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 583 - 04.07. - 08.08.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Almanya'da tarih yazacak

Merhaba (Singen) 
Resim galerisi için tıklayın
Almanya'nın Singen kentinde TBC Singen kulübünün başkanı Rahf Hasenohr tarafından 3 Kasım'da düzenlenecek olan TBC Singen Fight-Night'ta Türk sporcular da eldiven giyecek. Almanya'nın en büyük ve ünlü Tha-Boks galasında Veysel Barası ve İsmet Minas'ta Avrupa ve dünya şampiyonlukları için yumruk sallayacaklar. Uzun yıllardan beri çok sayıda Türk sporcu yetiştirerek dünya şampiyonu yapan dünyanın en iyi antrenörlerinden Ralf Hasenohr, beş yıldan beri yaptıkları her galada Türk sporculara yer vermekten büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, 'Türkler sıcak kanlı ve heyecanlı insanlar. Galamıza gelen izleyiciler yaptıkları tezahüratlarla maçlarımıza renk katıyorlar. Ayrıca galamızda Thai-Boks'un ana vatanı Thailan'dan da ünlü sporcular getirerek unutulmaz karşılaşmalara imza atıyoruz' dedi.

Antrenör Vahit Arslan iddialı
Ağır sıklet dövüşçümüz Veysel Barası'nın antrenörü ve Bremen Key Gym'in sahibi Vahit Arslan, karşılaşmaya çok iyi hazırlandıklarını vurgulayarak, 'Veysel, Türkiye şampiyonluğunun yanı sıra Avrupa ve Almanya şampiyonlukları ve birçok uluslararası turnuvada büyük başarılara imza atmış bir isimdir. Rakibimiz İsviçreli Patrik Schmidt, dünya şampiyonlukları yaşamış başarılı bir dövüşçüdür, biz iyi çalıştık ve iyi olan ISKA Avrupa şampiyonluk kemerini kazanacak' dedi.

Türk sporunda bir ilk
Dokuz dakika hiç ara verilmeden yapılan maç olarak bilinen, «MuayTitans» maçını dünyada ilk kez bir Türk olarak İsmet Minaz gerçekleştirecek. Sporcumuzun antrenörü Eugen Main, hiç mola vermeksizin 9 dakika yapılan bu maçın bir süredir dünyada yapıldığını ve böyle bir karşılaşmaya ilk Türk olarak ta İsmet Minaz'ın çıkacağını vurgulayarak, 'Muay Thai promotörü Bernard Caplin, tarafından uygulanan bu konseptte sporcuların çok iyi kondisyona sahip olmaları gerekmektedir ve biz sporcumuzu özel olarak Thailand'da hazırladık bu ISKA Avrupa Şampiyonluk karşılaşmasına' şeklinde konuştu.

Vedat Alyaz, 'Türk dövüşçüler akın akın geliyor'
Dövüş sporlarında muhteşem bir Türk akınının geldiğini vurgulayan dövüş sporları yazarı Vedat Alyaz, 'Yirmi seneden beridir dünyanın çeşitli yerlerinde dövüş sporlarına katılarak yazıyorum. Şu anda altın bir nesil gelmektedir Avrupa'daki Türk gençleri arasında. Nereye gitsem mutlaka gençlerimiz yer alıyor ve büyük başarılara imza atıyorlar. 3 Kasım tarihinde Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletinde yer alanı Singen kentindeki dev gala için detaylı bilgiyi www.tbc-singen-fightnight.de adresinden edinebilirsiniz' dedi.
Teilen
2018-11/01-Sayı-573
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN