Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 583 - 04.07. - 08.08.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Down Sendromlular Milli Futsal Takımı, İstanbul'da toplanıyor

Ay-yıldızlılar, Down Sendromlular Avrupa Futsal Şampiyonası hazırlıkları kapsamında 5-12 Kasım'da Riva'da kamp yapacak.

AA (İstanbul) 
Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği, Özel Sporcular Spor Federasyonu bünyesindeki Down Sendromlular Milli Futsal Takımı, Avrupa Futsal Şampiyonası hazırlıkları kapsamında 5-12 Kasım'da İstanbul'da kampa girecek.

TFF'nin internet sitesinde yer alan açıklamada, İtalya'da 12-15 Kasım'da ilki gerçekleştirilecek Down Sendromlular Avrupa Futsal Şampiyonası'na katılacak milli takımın, hazırlıklarını Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde yapacağı ifade edildi.

Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, Türkiye'de engelli futbolunun hızla ilerleyerek önemli noktalara geldiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Engelli futbolu, sadece kendisini geliştirmekle de büyük başarı hikayeleri ile de toplumda tüm engellilerin sorunlarını gündeme taşımakta da lokomotif görevini üstlendi. Bir yandan da farklı engelli gruplarımız için de yeni branşların hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bu çerçeve de 2018 yılında Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın ile yapmış olduğumuz iş birliği sayesinde TFF Başkanı Sayın Yıldırım Demirören ve TFF Engelli Federasyonlarından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Sayın Cengiz Zülfikaroğlu'nun vermiş olduğu büyük destekler ile başlatılan Down Sendromlular Futbolu artık Avrupa Futsal Şampiyonası'nda boy gösterecek noktaya geldi. TFF olarak engelli futbolunu geliştirmek üzere 'Türkiye Futbol Oynuyor' sloganı ile başlattığımız dünyanın en başarılı ülkesi olma hedefimiz doğrultusunda Down Sendromlu futbolunun da gelişimine katkı yapmaya devam edeceğiz."
Teilen
2018-11/01-Sayı-573
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN