Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 583 - 04.07. - 08.08.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Alaçati Beach Cafe Feuerbach'ta...

Kenan Şengezer, Otobüs, çadır ve diğer farklı alanlardan oluşan çok özel bir mekan açtı.

Mehmet KILINÇ (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Kısa bir süre önce Stuttgart Feuerbach Camii sokağında (Siemensstr. 95) açılan Almanya'da belki de ilk olarak gördügümüz ve hayran kaldığımız eğlence ve dinlenme mekanı Alaçatı Beach Cafe müşterilerinin büyük ilgisini görüyor.

Bölgemizin genç ve yetenekli gençlerinden Kenan Şengezer tarafından hizmete açılan Alaçatı Beach Cafe'de, cafe çeşitleri sıcak soğuk içecekler ve nargile çeşitleri ile hizmet veriliyor. Bildiğimiz büyük bir yolcu otobüsü içerisinde oluşturulan cafede 20'yi aşkın kişi, burada firma Caffeeboyz tarafından üretilen Roffee cafe servisi hizmeti alırken, diğer bölümde de 170 kişinin rahatlıkla oturabileceği ve kış ayında bile yaz günlerini yaşayabileceğimiz mekanda ise Nargile çeşitlerini ve sıcak soğuk içecek hizmeti veriyor. Klasik ve modern masa ve oturma grupları ile harika bir görüntü veren Alaçatı Cafe'de Türkiye'nin Bodrum geceleri başta olmak üzere, dünyanın değişik turistik yerlerin havası adeta burada yaşatılıyor. Almanyada belki de ilk olan böylesine çok ince düşünülmüş ve tasarlanmış cafede farklı odaların farklı atmosferi insanı oldukça heyecanlandırdığı kadar, insana huzur ve rahalık veriyor.

Stuttgart kentinde tekstil ve ardından Kirscheim'de nargile cafe hizmetinden sonra farklı bir mekan yaratmak için çok düşündüğünü ve sonrasında böyle bir makanı Stuttgart Feuerbach semtinde açtığını söyleyen işletme sahibi Kenan Şengezer “Farklı bir iş yapmak istedim. Bir fuarda tanıştığım bir Alman arkadaştan gördügüm otobüslü cafe beni bu işi yapmaya itti. Uzun araştırma ve düşüncelerden sonra Alman arkadaştan satın aldığım otobüste cafe hizmeti vermek ve yanı sıra teras ve çadırlardan oluşan oturma alanlı cafeler oluşturdum. Yaz aylarında açık teras haline gelen kış aylarında ise içi özel sıcaklıkla sistemi ile donatılmış sıcak bir otmosferi olan bu cafeyi oluşturma fikrini geliştirdim. Alacati Cafe olarak yarattığım bu cafede müşterilerimiz kendilerini dünyanın tanınan turistik yerlerini adeta yaşasın istedim. Kış aylarında bu çadırlı oturma alanlarında yaz ayını yaşasın istedim.” dedi.

Otobüs içinde kendimiz tarafından özenle kavrulmuş ve hazırlanmış kahvelerin servisini ve satışını yapıyoruz. Alacatı Cafe'de ise soğuk sıcak içeceklerin yanı sıra 25'i aşkın nargile çeşitleri ile hizmet verdiklerini dile getiren Şengezer, alkol satmadıklarını, amaçlarının Güney Amerika kıtasında çeşitli ülkelerden getirdikleri yeşil cafelerin burada bir nevi tanıtımını yapmak istediklerini söyledi.

Firma Caffeeboyz olarak kendi üretimleri olan Roffee Cafe'nin toptan ve perakende satışını da yaptıklarınıda belirten Kenan Şengezer, yakında adı “Kenan Efendi Kahvesi olan Türk kahvesi ile de piyasaya gireceklerini söyledi.

Gerek içecek çeşitleri ve gerekse de cafe ve nargile ürünlerinin hepsinin birinci kalite olan Alaçatı Cafe'de dj eşliginde ve zaman zaman da canlı muziklerle de hizmet veriliyor.

Stuttgart/Feuerbach semti Siemensstr. 95 adresinde (Feuerbach Camii sokağında) olan Alaçatı Beach Cafe pazartesi kapalı olup , hafta içi saat 17.00'den 22.00'e kadar, Cuma ve Cumartesi günleri de saat 16.00'dan 03.00'e kadar açık.

170 kişilik yeri ile Doğum günü partisi, iş toplantıları ve özel günler içinde hizmet veren Alaçati Beach Cafe'nin telefon numarası: 017622584938
Teilen
2018-11/01-Sayı-573
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN