Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 583 - 04.07. - 08.08.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Almanya elektrikli otomobil bataryası üretimine hız verdi

Almanya, elektrikli otomobillere yönelik çalışmalara hız verirken batarya hücresi ve akıllı zeka gibi yüksek teknolojiye odaklandı. Bu alanda uluslararası rekabete ayak uydurabilecek özel sektör konsorsiyumları oluşturacak.

 
Almanya, elektrikli otomobiller için batarya hücresi üretimi ile ilgili çalışmaları hızlandırırken, üretime yönelik kurulacak özel sektör konsorsiyumlarına Alman hükümetinin de mali destek vereceği bildirildi.

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, ülkenin yeni sanayi stratejisini açıkladı.

Bakan Altmaier, batarya hücresi ve akıllı zeka gibi yüksek teknolojiye odaklanacaklarını belirterek, bu alanda uluslararası rekabete ayak uydurabilecek özel sektör konsorsiyumları oluşturacaklarını hatırlattı. Bu konsorsiyumların kurulum aşamasında devletin mali destek ve teşvik sağlayacağını belirten Altmaier, böylelikle bu oluşumların uluslararası alanda rekabet edeceğini ifade etti.

Ülkede birkaç şirketin elektrikli otomobiller için batarya hücresi üretimine hazır olduğu belirtilirken, Altmaier’in Fransa, Avusturya, Hollanda ve Polonya hükümetleri ile batarya üretimi konusunda iş birliği için görüşmeler yaptığı, önümüzdeki haftalarda bu konuda gelişmeler olacağı Alman basınında yer aldı.

Elektrikli otomobil üretiminde katma değerin önemli bir kısmını oluşturan Batarya hücresi tedariki Alman sanayisi için büyük önem taşıyor. Elektrikli motorlar petrol ile çalışan motorlara göre daha az parça bulunduruyor. Son yıllarda otomobil endüstrisinde çığır açan teknolojilerin Çin ve ABD'den gelmesi Alman kamuoyunda tartışma konusu olurken, söz konusu bataryaların dünyadaki en büyük üreticileri arasında ise Çinli CATL şirketi, Güney Kore merkezli LG Chem ve Samsung yer alıyor.
Teilen
2018-11/01-Sayı-573
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN