Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 583 - 04.07. - 08.08.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Öğrenciler, huzurevi sakinlerini ziyaret etti

Duisburg - Wanheimerort DİTİB Ayasofya Camii, "Dünya Çocuk ve Yaşlılar Günü" münasebetiyle 17 Ekim’de düzenlediği etkinlikte, minik öğrenci grubu ile huzurevi sakinleri bir araya geldi.

Merhaba (Duisburg) 
Duisburg şehrinde faaliyet gösteren DİTİB Ayasofya Camii’nin ‘incir ve üzüm’ grubu minik öğrencileri, DRK Çok Kültürlü Huzurevi’ni ziyaret etti. Yaşlıları sevindiren minikler, ziyarette yaşlılara karşı saygı ve sevgi farkındalığının artmasına vesile oldu. Konuyla ilgili olarak DİTİB basın bürosundan yapılan açıklamayı aşağıda veriyoruz. Din görevlisi Havva Öztürk, minik öğrenciler ve velileri eşliğinde ziyaret ettikleri huzurevinde yetkililer ve huzurevi sakinleri tarafından karşılandı. Çocuklar kendilerini tanıttıktan sonra huzurevi sakinlerine ilahiler, Almanca şiirler ve çocuk şarkıları okudular.

Duisburg - Wanheimerort DİTİB Ayasofya Camii din görevlisi Havva Öztürk ziyaretle ilgili yaptığı açıklamasında şunları kaydetti: “Derslerimizde bir süredir yaşlılara vefa ve saygı konusunu işliyoruz. ‘Dünya Çocuk ve Yaşlılar Günü’ münasebetiyle minik öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte yaşlılar huzurevini ziyaret etmeye karar verdik. Öğrencilerimiz yaşlılarla tanışma, onlara vefa duygularını gösterme imkanı buldular. Güzel bir gün geçirdik. Bu ziyaretleri sürekli hale getirdik ve geçen dönem de öğrencilerimizle huzurevini ziyaret etmiştik. Cami derneğimiz de çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimleri hususunda çok hassas davranmakta ve manevi, moral ve etik değerlerimizi yaşatmakta kararlı ve her zaman destekçimiz oldular. Programlarımız devam edecektir. Bu vesileyle bütün büyüklerimizin ve çocuklarımızın Dünya Yaşlılar ve Çocuk Günü’nü kutluyor, kendilerine sağlıklı uzun ömürler diliyorum.“

Çocuklar günün anısına kendi elleriyle hazırladıkları resim ve gülleri huzurevi sakinlerine hediye ettiler. Ziyaret huzurevi sakinleriyle sohbet eşliğinde yapılan kahvaltı ile son buldu.

Wanheimerort DİTİB Ayasofya Camii öğrenci velileri de, yaşlılara vefa örneğini sergilemek ve çocuklarımıza değerlerimizi öğretmek için programı düzenlediklerini belirterek, yoğun katılım için teşekkür ettiler ve memnuniyetlerini dile getirdiler.
Teilen
2018-11/01-Sayı-573
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN