Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 583 - 04.07. - 08.08.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

DİTİB’den “Bir Damla Hayat” projesine destek

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Dortmund Merkez Camii, Lüdenscheid Sultan Ahmet Camii ve Werdohl Eyüp Sultan Camii cemiyetleri öncülüğünde hayırsever cemaatin katkılarıyla “Bir Damla Hayat” projesine destek verdi.

Merhaba (Essen) 
Resim galerisi için tıklayın
Essen bölgesi Dortmund, Lüdenscheid ve Werdohl DİTİB cami cemiyetleri "Bir Damla Hayat" projesi kapsamında, Nijer ülkesinin Madja ve Alareni merkez köylerine su kuyusu açarak, binlerce insanının içme suyu ihtiyacını karşıladı. DİTİB Basın Bürosundan gönderilen haberin devamı şöyle:

Açılan kuyular bölgede yaşayan insanların, devlet okulu ve sağlık kuruluşlarının su ihtiyacını karşılayacak. Madja ve Alareni köylerinde elektriğin bulunmaması nedeniyle kuyular güneş panelleriyle çalışıyor ve su pompaları ile çeşmelerden halkın kullanımına sunuluyor. Yaklaşık 120 metre derinliğinde açılan, 10-15 ton kapasiteli ve 8 musluklu olarak inşa edilen su kuyuları bölgenin ortalama 20 ile 30 yıl arası temiz içme suyu ihtiyacını karşılayabilecek kapasiteye sahip. Ayrıca hayvanların su ihtiyacı karşılamak için de su kuyularına yakın mesafede suluklar yapıldı.

Su kuyuların açılışı Diyanet Vakfı Avrupa Koordinatörü Selman Aktaş tarafından yapıldı. DİTİB ve bağlı cemiyetleriyle “Bir Damla Hayat” projesi kapsamında binlerce insana umut olduğunu söyleyen Essen DİTİB Eyalet Bölge Birliği Başkanı Fahrettin Alptekin şunları söyledi: Nijer ülkesinin Madja ve Alareni merkez köylerine yeni açılan su kuyularından yaklaşık 10 bin kişi temiz içme suyu ihtiyacını karşılayabilecek.“Bir Damla Hayat” projesi kapsamında suya ulaşmada sıkıntı yaşanan bölgelerde DİTİB cemiyetleri tarafından açılan su kuyuları, insanların su ihtiyacını karşılarken aynı zamanda bölgenin kalkınmasına da katkı sunuyor. Açılan kuyulardan bölge insanı, okullar, sağlık ocakları ve cami cemaati istifade edecek. Bu hayra vesile olanlardan, bu hayra katkı sunanlardan Allah razı olsun. DİTİB olarak misyonumuz gereği, insani yardımlarda dil, din, ırk ve coğrafya farkı gözetmeden nerede bir mağdur, mazlum ve ihtiyaç sahibi insan var ise ona yetişen, şefkat ve merhamet eli uzatıyor ve uzatmaya da devam edecektir. Önümüzdeki aylarda bölgemizden 26 derneğimizin ve cemaatimizin katkılarıyla Moritanya‘da 20 kuyu açacağız. Tek amacımız insanlığa hizmet etmek ve umut olmaktır.“
Teilen
2018-11/01-Sayı-573
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN