Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 583 - 04.07. - 08.08.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Eşinin ardından İzzet Uruş da vefat etti

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Ulm ve geniş civarının tanınan geniş ve köklü ailelerinden olan Uruş Ailesi ve dostları, bir buçuk ay sonra tekrar derin üzüntü içinde. Elazığ Karakoçanlı merhum Lütfiye Uruş'un eşi İzzet Uruş da, uzun süredir yaşadığı hastalığa yenik düşerek, hayata gözlerini yumdu. Bölgenin sevilen ve sayılan kişilerinden İzzet Uruş'un vefatı üzerine bölgedeki yurttaşlarımız da büyük üzüntü yaşadı. İzzet Uruş eşi Lütfiye Uruş da daha yeni hata gözlerini yummuştu. (Bu sayımızda da yer aldığı gibi; tam da Lütfiye Uruş'un 40. Gün Mevlutü haberini yazarken, İzzet Uruş'un vefat haberini aldık).

Bayram, Mehmet, Resul, Cengiz, Bedri, Gülnaz ve Ayten Uruş'un babası İzzet Uruş için Ulm Merkez DİTİB Camii'nde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazından sonra Uruş'un naaşı defnedilmek üzere Türkiye'ye götürüldü. Memleketi Elazığ Karakoçan'da da kalabalık cemaatin katılımıyla düzenlenen cenaze töreninden sonra, İzzet Uruş aile mezarlanığına, geçtiğimiz günlerde vefat eden eşinin yanına defnedildi. Törene, başta aile fertleri olmak üzere çok sayıda kişi Türkiye'ye de giderek, son görevlerini yerine getirdi.

Haberi duyanlar, İzzet Uruş için "Çok sevdiği eşinin vefatı üzerine çok üzüldü ve onun ardından o da vefat etti" yorumunda bulundular. Uruş Ailesi, Türkiye'den döndükten sonra da, taziyeleri kabul ettiler.
Teilen
2018-11/01-Sayı-573
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN