Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 583 - 04.07. - 08.08.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Hambach Ormanını savunmak için öğrenciler boykota çıktı

Almanya’nın Buir kentine yakın Hambach Ormanı’nın alman enerji tekeli RWE için kesilmesine karşı Köln, Duisburg, Bonn ve Siegburg kentleri başta olmak üzere Kuzey Ren Vestfalya bölgesinden yüzlerce öğrenci okullarını boykot edip, direniş yeri olan “orman alanını” ziyaret etti.

Merhaba (Buir) 
Resim galerisi için tıklayın
Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Avrupa bileşenlerinden de olan Sosyalist gençlik örgütü Young Struggle öncülüğünde yapılan öğrenci grevine, yerel basının da ilgisi yoğundu.

"Hambach’a Okul Gezisi" inisiyatifi sözcüsü Young Struggle aktivisti Carlos Manoukian, grevin Köln çevresindeki öğrenci gençlik içinde yoğun ilgiyle karşılandığını belirtti. Sözcü, ”Hambach Ormanı ve onda simgeleşen yaşam alanlarımızı savunmak en başta gençlerin sorunu. Çünkü söz konusu talan ve yıkım aynı zamanda geleceğimizin de yıkımı ve talanıdır. Grev hazırlığı sürecinde gördük ki, liseli öğrenci gençlik ekoloji mücadelesinin öncü bir dinamiği olmaya adaydır” dedi.

Young Struggle’nin (YS) orOrmanda düzenlediği ‘Devrimci Çevreci Politika Atölyesi!nde YS temsilcisi, ”devrimci hareketin doğa-çevreci politikalara ilgisizlik durumu, küçümseyici tavrı son yıllarda çevreci kitle hareketinin dayatmasıyla yıkıldı. Çok açık ki emperyalist küreselleşme düzeninin doğa düşmanı saldırılarına karşı çevreci hareketi sosyal kurtuluşçu programlar ile birleştirildiğinde, devrim ve sosyalizm mücadelesinin önemli bir kitle kanalizatorunu oluşturmaktadır” dedi.

Ziyarete, orman savunucuların kampının gezilmesiyle devam edildi.
Teilen
2018-11/01-Sayı-573
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN