Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 583 - 04.07. - 08.08.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Kuraklık Almanya’daki nehir taşımacılığını vurdu

Almanya’da bu yıl içinde dikkat çeken boyutlara ulaşan kuraklıklar nedeniyle birçok nehrin su debisi düşerken, nehir taşımacılığının da ciddi zarar gördüğü bildiriliyor.

Merhaba Haber Merkezi 
Ülkede yaz aylarından itibaren baş gösteren kuraklıklar nedeniyle Ren nehrinin yanı sıra birçok nehir ve ırmakta su seviyesinde düşüşler yaşanmıştı. Halen devam eden bu düşük su seviyeleri, yağışların azlığı nedeniyle de ülkedeki önemli sektörlerden olan nehir taşımacılığını da olumsuz etkiledi.

Nehir taşımacılığının azalmasıyla birlikte akarsu kenarlarına kurulu çok sayıda büyük şirketin üretiminin de büyük oranda aksadığı bilgisi verildi.

Duisburg şehrindeki önde gelen demir-çelik şirketi Thyssenkrupp’tan yapılan açıklamada, Ren nehrinin su seviyesinin düşmesi nedeniyle ham madde girişinin ciddi oranda aksadığı duyuruldu. Bu nedenle şirketin borsa hisselerinin önemli bir düşüş yaşadığı bildiriliyor. Benzer şekilde ülkenin önde gelen kimya devlerinden olan Ludwigshafen şehrindeki BASF’nin üretiminin de aksadığı öğrenildi.

Kuraklıklar nedeniyle su seviyesi önemli oranda düşen başkent Berlin’deki Spree ırmağında ise, akarsu taşımacılığının durma noktasına geldiği duyuruldu. Berlin Çevre Dairesi’nden yapılan açıklamada, ırmağın debisinin düşmesi sonucunda birçok noktada suyun ters yönde aktığı bilgisi de paylaşıldı.

Spree ırmağının Brandenburg ve Sachsen eyaletlerindeki bazı barajlarda toplanan sular sayesinde belli bir seviyede kalması sağlanabiliyordu. Ancak kuraklıklar sonucunda söz konusu su rezervlerinin de azaldığı belirtiliyor.
Teilen
2018-11/01-Sayı-573
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN