Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 580 - 04.04. - 06.05.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

HDK-Avrupa 1. Olağan Kongresi 1-2 Aralık'ta

Halkların Demokratik Kongresi – Avrupa (HDK-A) Frankfurt’ta 4. meclis toplantısını gerçekleştirdi. Ertesi gün de 8. MYK toplantısını gerçekleştiren HDK-A, bir çok karar aldı.

Merhaba (Frankfurt) 
Resim galerisi için tıklayın
Halkların Demokratik Kongresi – Avrupa (HDK-A), Frankfurt Kürt Kültür Kültür Merkezi’nde 4. meclis toplantısını gerçekleştirdi. Almanya, İsviçre, Fransa, Belçika, Hollanda, İngiltere gibi Avrupa’nın çok sayıda ülkesinden gelen HDK-A meclis üyeleri 4. Meclis Toplantısı başarıyla tamamlandı.

Örgütlenme tartışmaları
HDK-A Meclisi, "Önümüzdeki dönem, Avrupa genelinden kent yerellerine kadar, HDK-A örgütlenme biçimi" olmak üzere tek gündemle toplandı. Toplantıda ağırlıklı olarak yerel kent meclisleri üzerine tartışma yapılırken, bu meclislerin Avrupa ve ülke meclisleriyle bağları ve ilişkilerinin nasıl olması gerektiği üzerine duruldu.

Örgütlenme biçimi ve yeniden yapılanma şekli üzerine getirilen öneri üzerine tartışan meclis bileşenleri, bu tartışmayı kongreye kadar tüm birimlerinde yaygınlaştırma ve ortaklaştırma kararı aldı. KCDK-E, AvEG-Kon, SYKP, KKP, Devrimci Parti ve Yeşil Sol Gelecek Parti gibi bazı bileşen kurumların yanısıra, çok sayıda bileşen birey de konu hakkında görüşlerini açıkladılar. Yapılan yazılı ve sözlü tartışmalardan sonra, Ekim ayı başından itibaren, ağırlıklı yazılı olmak üzere, tüm bileşen kurum ve bireyler tartışmayı yoğun bir şekilde sürdürme kararı aldılar.

Meclis toplantısı öncesi, öğleden önce de HDK-Avrupa Kadın Meclis Girişimi de toplantısını gerçekleştirerek, önümdeki döneme ilişkin kararlar alındı ve planlamaya gidildi.

Meclis toplantısının ertesi günü de, yine Frankfurt'ta Türk Halkevi'nde toplanan HDK-A Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, ağırlıklı olarak, örgütlenmeyi tartışan meclis toplantısını değerlendirilmesi ve kongre hazırlığı üzerine duruldu. Kongre hazırlıkları kapsamında görev paylaşımına gidilen MYK toplantısında, uzun vadeli planlama gerçekleştirilirken, çok sayıda pratik faaliyet kararı da alındı.

Çok sayıda kararın da alındığı meclis, dönemin yoğunluğundan da dolayı sadece iki gündemle toplandı. Bunlar; Bir yıllık faaliyetin siyasal ve örgütsel değerlendirilmesi ve önümüzdeki siyasal sürecin planlanmasıydı.

2015 haziran seçimleri sonrası ve özelikle de aynı yılın sonunda tartışılmaya başlanan ve 2016 'nın başından itibaren de örgütlenmesi için çok sayıda bileşen ve bireyin biraraya geldiği HDK-A'da, ülke kongrelerinin bir çoğu da aynı yıl içinde gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yılın 4 Şubat’ında da Brüksel'de HDK-A Avrupa Kuruluş Kongresi yapılmıştı.

HDK-A 1. Olağan Kongresi 1-2 Aralık tarihlerinde Frankfurt'ta Saalbau'da toplanacak. 2 gün sürecek olan kongreye yoğun ilgi bekleniyor.

HDK-A MYK'sı 9. toplantısını 11 Kasım'da Köln'de gerçekleştirecek. Bu toplantının ağırlıklı olarak kongrenin örgütlenmesine ayrıldığı açıklandı.
Teilen
2018-10/01-Sayı-571
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN