Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Hiçbir insan illegal değildir

Mannheim şehrinde mülteciler ve göçmenlerle dayanışmak için bir miting ve yürüyüş yapıldı.

Ali ÇARMAN (Mannheim) 
Resim galerisi için tıklayın
Ağustos ayında bu yana Almanya’nın onlarca şehrinde SEEBRÜCE (Deniz Köprüsü) tarafında AB’nin insanların ölümüne göz yuman mülteci politikalarına karşı eylemler gerçekleşti.

İşte bunlardan birisi de ikinci kez Mannheim şehrinde mülteciler ve göçmenlerle dayanışmak için bir miting ve yürüyüş yapıldı.

Portakal rengini kendisine bayrak eden Deniz Köprüsü örgütlenmesi onlarca kurum ve kişinin birleşmesi ile oluştu ve artık bütün Almanya’da insan yaşamını koruma/kollama bakımında tanınır oldu.

Alter Messplatz meydanında başlayan mitinge bin kişi katıldı. Yürüyüşü düzenleyenler adına sahneden yapılan konuşmada; Sadece yaşamak için buralara ulaşmak isteyen insanlar için Aknediz ölüm yolu olmaya devam ediyor. Bizlerin kendi olanaklarımızla insan kurtarma çabalarımız görülmediği gibi suç sayılmaya çalışılıyor. İnsan kurtarmak neden suç olsun ki! Hep birlikte insanların yaşaması için suç işlemeye devam edeceğiz denildi.

Portakal renkli bayrak, tişort ve pankartların dikkat çektiği miting alanındaki konuşmaların ardında şehir merkezine doğru yürüyüşe geçildi. Dayanışma ve kurtarmaya ilişkin atılan sloganlar şehrin en kalabalık yerine gelindiğinde çevreden alkışlarla desteklendi. Eylemde iki yıl önce Bodrum’da önce cansız bedeni kıyıya vuran Süriye’li Aylan Kurdi unutulmadı. Bir öğretmen kendisinin çizdiği Aylan Kurdi dövizini elinde düşürmedi.

Türkiye’li göçmen örgütlerinden yalnız DİDF Mannheim üyeriyle birlikte eylemde yerini alarak dayanışmanın, yaşam kurtarmanın insani görev olduğuna dikkat çekti.

Irkçılığa karşı sloganların da atıldığı yürüyüş kolu Mannheim Üniversitesi bahçesinde kurulan sahnede yapılan konuşmalar ile son buldu.
Teilen
2018-10/01-Sayı-571
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN