Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Örnek bir Okul Aile Birliği

Leinfelden-Echterdingen ve Filderstadt Türk Okul Aile Birliği

Merhaba (Leinfelden-Echterdingen / Filderstadt) 
Resim galerisi için tıklayın
Leinfelden-Echterdingen ve Filderstadt Türk Okul Aile Birliği gerçekleştirdiği etkinliklerle örnek bir okul aile birliği imajını kuvvetlendiriyor.

Stuttgart yakınlarındaki Leinfelden, Echterdingen ile Filderstadt ve çevresindeki okullarda bulunan Türk öğrencilerinin ailelerinin oluşturmuş olduğu okul aile birligi, öğrencilerin kültürel gereksinimleri için büyük bir özveri içinde çalışıyor.

Türk Okul Aile Birliği kültür kolu sorumlusu Ersin Turkaç „Öğrencilerimizin anadilleri olan Türkçeyi iyi öğrenmeleri için büyük bir çaba harcamamız yanısıra öğrencilerimize halk oyunları, müzik, yağlı güreş, tiyatro gibi olanakları da sunuyoruz“ dedi.

Halk oyunları konusunda profesyonel dans öğretmenleri Yeşim ve Aykut Dalgıç ile çalıştıklarını ve öğrencilerinden profesyonel bir halk oyunları grubu oluşturduklarını belirten Ersin Turkaç, çocuklar halk oyunları gruplarının Almanya'nın değişik yerlerindeki festivallere de davet edildiğini belirtti.

Çocuklarını etkinliklerine getiren Anne Babaların katıldığı ayrı bir halk oyunları gruplarının da oldugunu söyleyen kültür kolu başkanı etkinliklerimizde çocuklar yanısıra Anne Babalara da hitap ediyoruz dedi.

Çocuklarımıza geleneksel ata spormuz yağlı güreşi de sevdirip Almanya'da canlandırdıklarını, küçük yağlı pehlivanlarının Almanya'nın dört bir ucundan değişik organizasyonlar davet aldıklarını belirtti.

„Kültürel faaliyetlerimizin hepsinde eğitmenlerimiz her zaman Türkçe konuşuyor. Ögrencilerimiz kültürel amaçlı kurslarımızda Türkçe konuşmak zorunda kalıp Türkcelerini ilerletme olanağını buluyorlar“ diyen kültür kolu başkanı Ersin Turkaç ayrıca gitar, bağlama kursları, tiyatro çalışmaları da gündemimizde diyor ve ilgilenenlerin kendisine 0176-12992100 veya eturkac@gmx.de den ulaşabileceğini söylüyor.
Teilen
2018-10/01-Sayı-571
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN