Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Theater Ulüm’ün önünde Alman seyirci kuyruğu

"Kulturnacht" kapsamında, "Oh Gott, die Türken integrieren sich" isimli yeni oyunundan kısa bir bölüm sergileyen Ulüm Tiyatrosu önünde, oyunu izlemek isteyen Alman seyirciler uzun kuyruklar oluşturdu.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Geçtiğimiz günlerde Ulm ve Neu-Ulm Belediyelerinin ortaklaşa düzenlediği "Kulturnacht" (Kültür Gecesi) kapsamında, "Oh Gott, die Türken integrieren sich" isimli yeni oyunundan kısa bir bölüm sergileyen Ulüm Tiyatrosu önünde, oyunu izlemek isteyen Alman seyirciler uzun kuyruklar oluşturdu.

Türkiye`den Almanya`ya göçün 50 yıllık hikayesinin Almanca olarak sahneye taşındığı oyunda, salonu ağzına kadar dolduran seyirciler kahkaha tufanına tutuldular.

Kultur Gecesi kapsamında arka arkaya 4 kez, yarım saatlik kısa bölümler olarak oynanan oyun, her oynandığında theater Ulüm`ün kapsında özellikle Alman seyirciler uzun kuyruklar oluşturdular.

Farklı kültürlerin birarada yaşamasının toplumlar için çok güzel bir zenginlik olduğunun vurgusunun yapıldığı şahane komedi oyununda, Alman ve Türk kültürleri arasındaki bazı çelişkiler ile kadın hakları.

"Emanzipation" gibi konular seyircileri kahkahaya boğarak sahneye taşınıyor. Arka arkaya 4 kere sahneye çıkarak her seferinde seyircilerini gülmekten kırıp geçiren theater ulüm bu kısa bölümdeki oyuncuları Atilla Cansever, Hatice Onar, Rüya Kahraman, Aylin Ergün ve Allan Ahmad seyirciler tarafından alkış yağmuruna tutuldular.
Teilen
2018-10/01-Sayı-571
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN