Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

„Çocuklar benim için büyük bir mutluk“

Neu-Ulm’a yakın, Roggenburg’a bağlı Schießen’de yaşayan Christine Schweizer 18 yıldır koruyucu annelik yapıyor. Şu anda 7 "çocuğu" var.

 
Christine Schweizer 18 yıldır koruyucu annelik yapıyor ve şuan tam 7 çocuğun korumasını üstenmiş durumda.

Piskolojik sorun yaşayan, uyuşturucu bağımlısı olan, hasta veya şiddet uygulayan ebeveynlerin çocuklarını gençlik dairesi ellerinden alıyor ve tam gün bu alanda çalışan koruyucu annelere gecici olarak bakmaları için veriyor.

Neu-Ulm’a yakın, Roggenburg’a bağlı Schießen’de yaşayan koruyucu anne Christine Schweizer, 2000 yılından bu yana ailelerinden alınan çocukların koruyucu anneliğini yapıyor ve şuan 7 çocuğun korumasını üstlenmiş durumda.

Koruması gereken 7 çocuğun dışında bir de 21 yaşında kendi erkek çocuğu var. Peki tüm bunları nasıl başarıyor sorusuna, Christine Schweizer bu işin tek çöcümünün disiplin olduğunu söylüyor.

Yanlız yaşayan 60 yaşındaki Christine Schweizer, bu işi yapmak için insan çok sabırlı, sinirlerine hakim olabilmeli ve çocuklara gereken sevgiyi verebilmenin çok önemli olduğunu belirtiyor.

Şuan baktığı 7, 8, 10, 12, 13, 18 ve 20 yaşında olan çocuklardan bir tanesinin daha 3 buçuk aylıkken kendisine verildiğini söyleyen Schweizer, şuan 18 yaşında olduğunu ve koruyuculuğunu üstlendiği ilk çocuk olduğu için o çocuğu kendi oğlu gibi gördüğünü ve onun yerinin kalbinde daha da ayrı bir yer taşındığı söylüyor.

Şu ana kadar koruyuculuğunu yaptığı toplam 20 çocuğun tek tek sevgisini kazanabildiğini söyleyen Christine Schweizer, aralarındaki bağın hiç bir zaman kopmadığını, her birinin kendisini telefonla arayarak hal hatır sorduğunu ve bunun karşısında çok mutlu olduğunu söylüyor.

Christine Schweizer „Sorunlu ailelerden alınan çocukları positiv gelişimini görmek bana sevinç veriyor. Onları sevgi dolu yetiştirebiliğimi görmek, işimi doğru bir şekilde tamamladığımı gösteriyor“ dedi.

Uzman sosyal pedagog Birgit Ummenhofer, Neu-Ulm kaymakamlığının Gençlik ve Aile bölümünün Christine Schweizer gibi biriyle birlikte çalışabilmenin kendileri için çok büyük bir şans olduğunu söyleyerek, bundan sonrada birlikte çalışmayı dilediklerini belirtti.

Koruyucu anne veya babalığı meslek edinmek isteyenler Birgit Ummenhofer’e 0731/7040-2570 nnumaralı telefondan ulaşabilir.
Teilen
2018-10/01-Sayı-571
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN