Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Göçte düzenli-düzensiz tartışması

AB Göç, İçişleri ve Vatandaşlık Komiseri Dimitris Avramopulos, "Düzensiz göçü azaltmak istiyorsak, düzenli göç için olanaklar sunmak durumundayız." dedi.

AA (Viyana) 
Avrupa Birliği (AB) Göç, İçişleri ve Vatandaşlık Komiseri Dimitris Avramopulos, göç sorununa kalıcı bir çözüm bulunması gerektiğini belirterek, "Düzensiz göçü azaltmak istiyorsak, düzenli göç için olanaklar sunmak durumundayız.” dedi.

Avusturya’nın AB Komisyonu Dönem Başkanlığı kapsamında sürdürülen güvenlik ve göç toplantısının ardından düzenlenen ortak basın toplantısında açıklamalarda bulunan Avramopulos göç ve güvenlik konularının gelecek on yıllar boyunca Avrupa ve dünya için önemli olmaya devam edeceğini belirtti.

Avramopulos, Afrika ve Avrupa’nın benzer güçlüklerle karşı karşıya olduğunu, göç konusunun yanı sıra güvenlik, yatırım, ekonomi ve ticaretin de göz ardı edilemeyecek önemli konular olduğuna değindi.

AB-Afrika ittifakı
Avramopulos, her iki kıtanın benzer yönleri olan ikiz kardeş olduklarını vurgulayarak, AB Komisyonu'nun, ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesi, yeni iş imkanlarının oluşturulması ve yatırımların yapılması için yeni bir AB-Afrika ittifakının üzerinde çalışılması önerisinde bulunduğunu aktardı.

Göçmen sorununa ilişkin kalıcı ve ortak bir çözüm bulunması gerektiğine işaret eden Avramopulos, “Düzensiz göçü azaltmak istiyorsak, düzenli göç için olanaklar sunmak durumundayız.” diye konuştu.

Avramopulos, Komisyonun Afrika’da iş imkanları oluşturulması yönünde pilot projeler hayata geçirmek istediğini, bununla beraber AB’nin sisteminde yapılacak düzenlemelerle kalifiye iş gücünün birliğe çekilmesi yönünde adımların atılacağını kaydetti.

Herhangi bir Afrika ülkesinin göçmenlerin yerleştirilmesi planlanan “varış ya da iniş merkezi” olarak adlandırılan platformlara sıcak bakıp bakmadığına ilişkin bir soruyu yanıtlayan Avramopulos, "Toplantıya katılan ülkelerin bu öneriye olumlu bir yanıt vermedi. Bu durum beni biraz kötümser olmaya sevk ediyor. Göçmenler için bir platform kurma düşünce imkansız ancak koordinasyon mümkün." dedi.

Avusturya İçişleri Bakanı Herbert Kickl da toplantının ikinci gününde bazı Afrika ülkelerinin temsilcilerinin katılımıyla düzensiz göç sorununa ilişkin ortak çözüm yolları üzerinde fikir alışverişinde bulunduklarını anlattı.

Kickl, insan kaçakçılığı ile mücadele ve düzensiz göçün önlenmesi için tarafların eşit koşullar altında ve olumlu bir atmosferde görüştüklerini aktararak, organize insan kaçakçılığı başta olmak üzere, düzensiz göçün nedenlerinin ortadan kaldırılması için çalışılması, sınır güvenliğinin aktif bir şekilde korunması, geri gönderilmelerde ortak ülkelerin desteklenmesi gibi başlıkların tartışıldığını vurguladı.

Kickl, “Suriyelilerin 2015’de yoğunlukla kullandığı Balkan rotasının kapatılmasında ortaya konan başarı, Afrika’da da gerçekleştirebilir.” dedi.
Teilen
2018-10/01-Sayı-571
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN