Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 581 - 06.05. - 03.06.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Afrika Birliği İtalya'dan 'köle' özrü bekliyor

Afrika Birliği, İtalya Başbakan Yardımcısı Matteo Salvini’nin Afrikalı göçmenler hakkındaki sözlerine tepki gösterdi.

 
Afrika Birliği, İtalya Başbakan Yardımcısı Matteo Salvini’den Afrikalı göçmenleri "köleye" benzeten sözleri için özür dilemesini istedi.

Birlikten yapılan yazılı açıklamada, Salvini’nin geçen hafta Afrikalı göçmenler için kullandığı kelimelerin dehşet verici olduğu ifade edilerek, lakap takmanın Afrika’nın ve Avrupa’nın karşılaştığı göçmen sorunlarını çözmeyeceği belirtildi.

Son iki yüzyıl içerisinde İtalya’da yaşanan göç hareketlerinin modern Avrupa tarihinde önemli bir yer kapladığı hatırlatılan açıklamada, sadece 1861 ve 1976 yılları arasında 26 milyon kişinin İtalya’yı terk ederek farklı Avrupa ülkelerine ya da Amerika kıtasına göç ettiğine dikkat çekildi.

Avrupa’daki mevcut göçmen krizinin Afrika ve Avrupa kıtaları için diyaloğu sadece göçmenlik alanında değil kalkınma alanında da genişletme fırsatı verdiği belirtilen açıklamada, iki kıtanın bu iki alanda ortak çalışması gerektiği kaydedildi.

Açıklamada, "Afrika Birliği, İtalya Başbakan Yardımcısı’ndan Afrikalı göçmenler hakkındaki aşağılayıcı açıklaması için özür dilemesini ve İtalya’yı diğer Avrupa Birliği üye ülkelerine göçmenler konusunda destek olmasını talep etmektedir.” ifadeleri yer aldı.

"Yeni kölelere ihtiyacımız yok"
Salvini, geçen hafta Avusturya'da gerçekleşen Avrupa Birliği (AB) Güvenlik ve Göç Toplantısı'nda şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bazı meslektaşlarımızın Avrupa nüfusu yaşlandığı için göçmenlere ihtiyaç olduğu şeklindeki bazı açıklamalarını duydum. Ben tamamen farklı düşünüyorum. Ben birkaç yıl önce olduğu gibi gençlerimizi tekrar çocuk yapmaya teşvik etmek için hükümetteyim. Ekonomik nedenlerle çocuk yapmayan Avrupalıların yerini, genç Afrikalılarla doldurmak için değil. Belki Lüksemburg'da buna ihtiyaç vardır ama İtalya'da bizim genç nesli çocuk yapmaya teşvik etmeye ihtiyacımız var. Artık dünyaya getirmediğimiz çocuklarımızın yerini doldurmak için yeni kölelere ihtiyacımız yok."
Teilen
2018-10/01-Sayı-571
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN