Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 580 - 04.04. - 06.05.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Neonaziler 18 ayda 427 konser düzenledi

Federal hükümetin verdiği bilgiye göre 2017’den bu yana Neonazilerin düzenlediği konserlere on binlerce kişi katıldı. Sol Parti, Neonazilerin müziğin gücünden faydalandığını savunuyor.

Merhaba Haber Merkezi 
Almanya’da federal hükümetin Sol Parti’nin soru önergesine verdiği bir yanıt, ülkede Neonazilerin düzenlediği müzik etkinliklerinin ve katılımcılarının sayısını ortaya koydu. Sol Parti Neonazilerin müziği, gençleri kendilerine çekmek için bir “uyuşturucu” olarak kullandığını savunuyor.

Osnarbrücker Zeitung’un yer verdiği yanıtta, 2018 yılının ilk altı ayında Neonzailerin 131 müzik etkinliği düzenledikleri ve bu etkinliklere 13 binden fazla kişinin katıldığının tespit edildiği belirtildi. Yanıtta ayrıca aşırı sağcı kesimin planladığı iki etkinliğin yasaklandığı üç etkinliğin de yetkilier tarafından engellendiği belirtildi.

Yanıta göre, Neonaziler 2017 yılının aynı döneminde daha fazla müzik etkinliği düzenledi. 2017 yılının ilk altı ayında 148, yıl toplamında ise 296 konser düzenlediklerine yer verildi. Bu konserlere yaklaşık 29 bin 700 kişi katıldı.

“Neonaziler müziğin gücünden faydalanıyor”
Federal hükümete soru önergesi veren Sol Parti, Neonazilerin müziğin gücünden faydalandığını savunuyor. Partinin iç politika sözcüsü Ulla Jelpke soru önergesine dair yaptığı açıklamada, sağ rock müziğinin, Neonazilerin gençlere ulaşma konusunda bir “giriş uyuşturucusu” olma imkanı sunduğunu ifade etti. Jelpke açıklamasında, federal ve eyalet düzeyinde yetkililerin Neonazilerin bu faaliyetlerine kararlı şekilde karşı koyacak etkili bir hareket tarzı sergilediklerini de göremediği eleştirisini yöneltti.

Osnarbrücker Zeitung, 25 Ağustos’ta Thüringen eyaletinde yapılması planlanan bir konsere 3 bin kişinin katılmasının beklendiğine ancak iç istihbarat birimi Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın ise çok daha büyük bir katılımdan yola çıktığını bildirdi. Geçen yıllarda sözkonusu konsere Almanya ve yurt dışından yaklaşık 6 bin Neonazi’nin katıldığına dikkat çekildi.
Teilen
2018-08/01-Sayı-567
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN