Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 580 - 04.04. - 06.05.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Almanya Avrupa ülkelerinden asker alacak

Alman ordusu, savaş yıllarından bu yana devam eden personel açığını kapatmak için diğer Avrupa ülkelerinden asker 'ithal etmeyi' planlıyor. Teklifin ayrıntıları henüz açıklanmış değil.

Merhaba Haber Merkezi 
Yıllardır eleman sıkıntısı çeken Alman silahlı kuvvetleri, personel açığını diğer Avrupa Birliği ülkelerinden kapatmayı planlıyor. Alman Savunma Bakanlığı’ndan bir yetkili, ‘ordunun büyüyeceğini ve vasıflı ordu mensubu bulabilmek için bütün seçeneklerin gözden geçirilmekte olduğunu’ söyledi.

Sözcü, Avrupa Birliği vatandaşlarının Alman ordusuna katılmasının 2016 yılından bu yana gündemde olduğunu belirtip, planların revize edilen personel stratejisine dâhil edildiğini açıkladı. İktidardaki koalisyondan Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) partisinin meclis grubu savunma sözcüsü Florian Hahn “Avrupa Birliği’ndeki serbest dolaşım prensipleri doğrultusunda formüller geliştirilebileceğini ancak her askerin sadakatinden emin olunması gerektiğini” söyledi.

‘Lejyoner ordusuna dönüşmemeli'
Koalisyonun diğer üyesi Alman Sosyal Demokrat Partisi’nin (SPD) savunma politikası sözcüsü Karl-Heinz Brunner de ‘Avrupa Birliği vatandaşlarının Alman ordusuna alınmasının gerçek dışı bir düşünce olmadığını’ belirtti.

Augsburger Allgemeine gazetesine konuşan Brunner, “Ancak Alman pasaportu verme vaadiyle de yabancıların silahlı kuvvetlere alınması Alman ordusunun lejyonerler ordusuna dönüşme tehlikesini doğurabilir” uyarısında bulundu.

Muhalefetteki Almanya İçin Alternatif (AfD) partisinin Meclis Grup Başkanı Alice Weidel ise bu girişimi eleştirdi. Weidel, “yerleşik siyasi iradenin sağduyudan uzaklaştığını, eleman açığının mecburi askeri hizmetin kaldırılmasından kaynaklandığını ve bu durumun derhal düzeltilmesi gerektiğini” söyledi.
Teilen
2018-08/01-Sayı-567
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN