Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 595 - 02.07. - 30.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2020/21
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2020/21
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

“Savaş Ulm’da başlayacak”

Ulm’da kurulmasına karar verilen Avrupa çapındaki Nato Kumanda Merkezi’ne hayır gösterisinde, aktivistler “Bu durumda Savaş Ulm’da başlayacak” denerek, suça ortak olmama çağrısı yapıldı.

Merhaba (Ulm) 
Resim galerisi için tıklayın
Ulm’da gösteri yapan barış aktivistleri, Ulm’da oluşturulmak istenen “Nato Kumanda Merkezi”ne karşı gösteri düzenlenendi. Avrupa çapındaki merkezi kumanda merkezi, kriz bölgelerine hızla asker ve malzeme göndermeden sorumlu olacak. Askerler ve malzemeler Ulm’daki askeri garnizonda konuşlandırılacak, “acil” durumda hızla sevk işlemi gerçekleştirilecek.

Ulm'dan başlamasına izin verilmemeli
Barış Girişimi ve kiliselerin yanısıra, Linke, MLPD, Yeşiller, Internationalistischee Bündnis ve çok sayıda parti, kurum ve kuruluşun çağrıda bulunduğu eyleme Türkiyeli örgütlenmelerden HDK-Ulm, ATİF, AGİF, ADHF, NAV-DEM, DİDF ve SYKP de payrak ve pankartlarıyla katıldılar. “Nato’ya hayır! - Savaşa Hayır! - Savaşa karşı barış!” yazılı HDK-A imzalı büyük bir pankart da dikkat çekti. Türkiyeli kurumlar, yürüyüş ve mitingin örgütlenmesinde de aktif yer aldılar. Askerlerin ve malzemelerin konuşlandırılacağı garnizon olan Wilhelmsburg-Kaserne ana kapısı önünde toplanan ve bir miting gerçekleştiren barış aktivistleri, yoğun yağmura rağmen, daha sonra şehir merkezine yürüyerek, orada da bir miting gerçekleştirdiler.

Garnizon önünde ve daha sonra şehir merkezinde Sophie-Scholl-Platz’taki mitingte konuşma yapanlardan Barış Girişimi’nden Papaz Rainer Schmid ve Sol Parti milletveklili Heike Hänsel “Ulm savaşın başladığı yer olmamalı ve savaşa karşı çıkmalı” diyerek, herkesi duyarlı olamya çağırdılar. Etkinliğe Stuttgart, Tübingen, Reutlingen, Geislingen ve Bodensee’den barış aktivistleri de geldi. Biildiri, döviz, pankart ve konuşmalarda ısrarla barışa vurgu yapılırken, paranın savaşa değil, eğitime ve sağlığa harcanması dillendirildi.

Mitingte Gizem Gözüaçık şarkılarıyla ve Lokomative Stuttgart danslarıyla renk kattı.
Teilen
2018-08/01-Sayı-567
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN