Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 580 - 04.04. - 06.05.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

HDK-Avrupa Kadın: 700. Haftada da Cumartesi Anneleriyle Dayanışmadayız

HDK-A Kadın Girişimi bugün yaptığı açıklamayla, 700. haftada da Cumartesi Anneleriyle dayanışma içinde olduğu belirtildi. Açıklamada “Cumartesi Anneleri’nin çağrısına, 25 Ağustos’ta, 700. haftada Avrupa’da güçlü bir ses olalım.” dendi.

Merhaba (Köln) 
Halkların Demokratik Kongresi – Avrupa (HDK-A) Kadın Meclisleri Girişimi tarafından yapılan açıklama şöyle:

700. Haftada Cumartesi Anneleriyle

DAYANIŞMAYA ÇAĞIRIYORUZ!

25 Ağustos Cumartesi günü kimseye randevu vermeyin! Çünkü özgürlük, eşitlik ve sosyalizm mücadelesinde gözaltında kaybedilen yakınları için, 700 haftadır oturma eylemi yapan Cumartesi Anneleriyle/İnsanlarıyla buluşacağız!

Halkların Demokratik Kongresi – Avrupa (HDK-A) Kadın Meclisi Girişimi olarak, 1995 Mayıs’ında, gözaltında kaybedilen yakınlarını bulmak için, anneler, babalar, eşler, kardeşler, insan hakları savunucuları ve yoldaşları tarafından başlatılan ve kışın soğuğuna, yazın sıcağına aldırmadan inatla, umutla, inançla ve özlemle devam eden bu onurlu direnişe; başta kadınlar olmak üzere tüm insanlığı dayanışmaya çağırıyoruz.

İstanbul’un merkezinde, zulmün karanlığını ellerinde tuttukları kayıpların gülüşleriyle aydınlatan Cumartesi İnsanları; Türkiye’nin en uzun ADALET eylemiyle “Beyaz ölümlere” barikat oldular.

Bu süre içinde, 12 Eylül askeri faşist darbesiyle kaybedilen oğlu Cemil için “belki bir gün çıkagelir” diye kapısını hep açık tutan Berfo Ana gibi anneler, Hasan Ocak’ın işkenceyle katledilmiş cansız bedeni bulunduğu için kendisini “şanslı” hisseden Baba Ocak gibi babalar, kanser olan Kiraz gibi eşler, sıkılı yumruğu hiç inmeyen Güzel Ana gibi yoldaş analar yaşamlarını yitirdiler… Ama yerlerini yenileri dolduruyor.

Üç kuşaktır devam eden bu eylem, son kayıp bulunana ve hesap sorulana kadar devam edecek! Tıpkı feyz aldıkları Plaze De Mayo Anneleri’nin eylemi gibi.

Cumartesi Anneleri’nin çağrısına, 25 Ağustos’ta, 700. haftada Avrupa’da güçlü bir ses olalım. Gerçekleştireceğimiz zamandaş eylemlerimizle, tek adam diktatörlüğüne karşı Cumartesi annelerinin/insanlarının iradelerini ve adalet mücadelesini büyütelim, ona güç verelim!

KAYBEDENLER KAYBEDECEK!
CUMARTESİ ANNELERİ YALNIZ DEĞİLDİR!
Halkların Demokratik Kongresi – Avrupa (HDK-A) Kadın Meclisleri Girişimi
Teilen
2018-08/01-Sayı-567
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN