Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 580 - 04.04. - 06.05.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

„Türkçe için önemli bir adım“

Yeneroğlu: “Yurt dışındaki çocuklarımıza Türkçe öğretimine ilişkin eğitim programlarının artırılması önemli bir adımdır.”

Merhaba Haber Merkezi 
AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, YTB ile Türkiye’deki beş üniversite arasında imzalanan “Yurt Dışındaki Türk Çocuklarına Türkçe Öğretimi Yüksek Lisans Programı” işbirliği protokolünü, “Bu çalışma yurt dışındaki çocuklarımıza ana dillerinde okuma, yazma ve konuşma gibi temel dil becerileri kazandırma da aktör olacak eğitimcilerin yetiştirilmesinde kilit bir rol oynayacaktır.” sözleriyle değerlendirdi.

Yeneroğlu açıklamasında ayrıca şunları kaydetti:

“Yurt dışındaki vatandaşlarımızın gelecekte Türkiye ile güçlü bir ilişki içinde olması şüphesiz yeni nesiller sayesinde olacaktır. Özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin Türkçe’ye hâkim olmaları, ana vatan ile olan bağlarının anahtarıdır.Bu alanda ülkemizden verilen her türlü destek, gelecek kuşaklara yapılan önemli bir yatırımdır.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığımız çocuk ve gençlerimizin desteklemesi için meyvesini uzun vadede verecek kayda değer bir adım atmıştır. Akdeniz Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi ile Türkçe ve Türk kültürünü öğretecek eğiticilerin yetiştirilmesi için açılması planlanan Yurt Dışındaki Türk Çocuklarına Türkçe Öğretimi Yüksek Lisans Programı‘na dair işbirliği protokollerini imzalamıştır.

Bu çalışma yurt dışındaki çocuklarımıza ana dillerinde okuma, yazma ve konuşma gibi temel dil becerileri kazandırma da aktör olacak eğitimcilerin yetiştirilmesinde kilit bir rol oynayacaktır. Bu sayede yurt dışındaki insanlarımızın temel gereksinimlerinden biri daha karşılanmış olacaktır. 2018-2019 akademik yılında hayata geçirilecek olan programa, 3 Eylül 2018 tarihine kadar başvuru yapılabilecektir. Başta YTB Başkanımız olmak üzere, YÖK Başkanlığımız, üniversitelerimizin rektör ve temsilcileri ile bu anlamlı projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Başvuru koşulları ve detaylı bilgi için: https://www.ytb.gov.tr/turkceylp/
Teilen
2018-08/01-Sayı-567
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN