Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 580 - 04.04. - 06.05.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Stuttgart “Onur Yürüyüşü”ne on binler katıldı

Almanya’nın Stuttgart kentinde on binlerce LGBTTIQ bireyin katılımyla “Onur Yürüyüşü” düzenlendi. HDK-Stuttgart da kendi kortejiyle yürüyüşte yer aldı…

Merhaba (Stuttgart) 
Resim galerisi için tıklayın
Aralarında Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Stuttgart’ın da bulunduğu 90 örgüt tarafından düzenlenen “Onur Yürüyüşü”, Marien Platz’da start aldı ve şehir merkezi Schloßplatz’da sonlandı.

4 kilometreliklik yürüyüş güzergahına çok renklilik, çok seslilik, çeşitlilik ve damgasını vurdu. Yol kenarlarında yürüyüşü izleyen on binlerce insan da alkışlarla, sloganlarla eylemcilere destek verdi.

Verdi, Eğitim Sendikası (GEW) gibi sendikalar da oluşturdukları kortejlerle güçlü katılım sağladı.

HDK-Stuttgart da, “İstanbul Gey ile dayanışıyoruz” pankartıyla, çeşitli dövizlerle HDK bayraklarıyla kendi kortejini oluşturdu. Yürüyüş boyunca HDK’liler, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Stuttgart imzalı Almanca bildiriler dağıttı. Bildiride, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Stuttgart’ın CSD Stuttgart öncülüğünde düzenlenen etkinliğin katılımcıları arasında olduğu belirtildikten sonra, “HDK, her ulustan, her dilden, kültürden ve inançtan işçi ve emekçilerin, ezilenlerin, kadınların, gençlerin, aydınların, sanatçıların, LGBTTIQ bireylerin hak ve özgürlüklerini savunur.” deniliyor.

“Farklı cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği sebebiyle öldürülen, baskı gören, dışlanan LGBTTIQ bireyler kapitalist sistem tarafından görmezden geliniyor. LGBTTIQ’lerin varoluşu suç görülüp, homofobi ve transfobi besleniyor.” saptaması yapılan bildiride, “HDK, Türkiye’de ve Avrupa’da bir tür ırkçılık olarak gördüğü heteroseksizme karşı mücadele yürütür.” vurgusu yapılıyor.

HDK’nın, bütün cinsel kimliklerin hiçbir ayrımcılığa uğramadan, hayatın her alanında özgürce yaşamını sürdürmesini savunduğu belirtilen bildiride, “HDK, lezbiyen, gey, biseksüel ve transseksüel vb. LGBTTIQ’lerin maruz kaldıkları homofobi ve transfobi temelli ayrımcılığa ve şiddete karşı mücadele eder. LGBTTIQ bireylerin özgürleşmesinin heteroseksüelleri de özgürleştireceğini savunur.” deniliyor.

Bildir, “HDK, heteroseksüelliği zorunluluk olarak gösteren ve dayatan nefret söylemine ve nefret suçlarına karşı mücadele eder. Yaşasın LGBTTIQ’lerin özgürlük mücadelesi!” vurgusuyla sonlanıyor.
Teilen
2018-08/01-Sayı-567
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN