Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 580 - 04.04. - 06.05.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Frankfurt Havalimanı’nda güvenlik krizi

Frankfurt Havalimanı’nda yaşanan bir güvenlik sorunu nedeniyle bir terminal boşaltıldı. Güvenlik krizine dört kişilik bir ailenin neden olduğu açıklandı.

Merhaba Haber Merkezi 
Alman polisi tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre, bir güvenlik yetkilisi, patlayıcı testindeki pozitif sonuca rağmen söz konusu Fransız aileyi ikinci kez taramadan geçirmedi. Bunun üzerine güvenlik alarmı verilen terminalde, söz konusu Fransız aile bulunup bir kez daha taramadan geçirildi. Polis tarafından sorgulanan aile daha sonra seyahatine devam etti.

Lufthansa 4 bin otel odası tuttu
Yaşanan kriz nedeniyle boşaltılan terminalde yaklaşık iki saatlik aksaklık yaşandı. Terminalin boşaltılması yaklaşık 60 uçuşu ve 13 bin yolcuyu etkiledi. Aksamalardan etkilenen sadece Lufthansa yolcularının sayısının 7 bin olduğu bildiriliyor. Havayolu şirketinin sözcüsü, bu yolcular için Frankfurt Havalimanı'nın çevresindeki otellerde yaklaşık 4 bin oda tutulduğunu açıkladı.

Federal Polis'in sosyal medya üzerinden yayımladığı daha önceki açıklamada, Frankfurt Havalimanı'nın A Terminali'nde yaşanan bir güvenlik sorunu nedeniyle polisin önlem aldığı belirtilmişti. Söz konusu önlemler çerçevesinde yolcu alımının durdurulduğu ve güvenlik bölgesinin belirli kısımlarının tahliye edildiği açıklanmıştı.

Almanya'nın en yoğun havalimanı olan Frankfurt Havalimanı'nı işleten Fraport'tan yapılan açıklamada gün içinde yapılması planlanan bin 500 uçuştan 49'unun, alınan önlemler kapsamında iptal edildiği belirtilmişti.

Almanya'da Temmuz ayında benzer bir olay Münih Havaalanı'nda yaşanmış, kontrolden geçmeksizin güvenlik alanına giren bir kadın nedeniyle bir terminal boşaltılmıştı.
Teilen
2018-08/01-Sayı-567
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN