Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Kadın akademisyenler Köln'de buluştu

Kadınca dergisinin "Kadın iş dünyası işbirliğini geliştirme ve tanışma" adı altında gerçekleştirdiği dördüncü toplantı Köln'de yapıldı.

Merhaba (Köln) 
Resim galerisi için tıklayın
Köln kentinde kadın işveren ve akademisyenler bir araya geldi. Kadınca dergisinin "Kadın iş dünyası İşbirliğini geliştirme ve tanışma" adı altında gerçekleştirdiği dördüncü toplantıya Yurtdışı Türkler Başkanlığı Aile ve Sosyal Politikalar Uzmanı Sibel İpekkan, Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes, eşi Şeyda Erciyes, Kuzey Ren Westfalya Eyaleti Aile ve Uyum Müsteşarı Serap Güler ve farklı mesleklerden çok sayıda davetli katıldı.

Kadınların ekonomik, siyasi alanlarda daha fazla yer almalarını istediklerini belirten Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes, "Bu tür toplantılara başkonsolosluk olarak destek veriyoruz. Türkiye’nin dışişlerinde 45 tane kadın büyükelçisi var. Kadınlar önemli görevler yapıyor. Kuzey Ren Westfalya Eyaletinde dört tane başkonsolos var ve iki tanesi başkonsolos olarak görev yapıyor. Almanya genelinde on üç başkonsolostan 5’i kadın. Kadınların önde olması önemlidir. Uluslararası örgütlerde kadın sayımızı artırmamız gerekiyor. Kadınlar aile, ekonomik, siyasi alanda başta olmak üzere bir çok alanda yansımaları var. Kadınların önemli kurumlarda görev alması ülkemize büyük getirisi olacak" şeklinde konuştu.

"Gençlere yönelik proje ve burs desteklerimiz var"
Toplantıda çalışma ve projeleri hakkında bilgiler veren Yurtdışı Türkler Başkanlığı Aile ve Sosyal Politikalar Uzmanı Sibel İpekkan, "Gençlere yönelik proje ve burs desteklerimiz var. Diyaspora gençlik akademisi için lisans ve lisan üstünde eğitimini devam eden ve akademik ortalaması yüzde yetmişin üzerinde olan gençlerimizi kabul eden bir program. Gençlik köprüleri programı var. Özellikle Türkiye’nin tarihi ve kültürel zenginlikleri görme fırsatı olmamış gençlerimize yönelik bir program. Gençlik ve spor bakanlığının farklı projelerı var. Yurtdışı vatandaşlar bursları halihazırda yaşadığı ülkede yüksek lisans veya doktora eğitimini yapan, ders aşamasını bitirmiş tez aşamasına gelmiş ve profesöründen çalışacağı tezle ilgili onay almış gençlerimiz kapsıyor. Ama yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyacı olan örneğin insan hakları, ırkçılık, ayrımcılık, islamofobi ve kültürel aidiyet gibi başlıkları içeriyor. Dernek ve sivil toplum örgütleriyle birlikte çalıştığımız bir başka projede hafta sonu okulları. Bu alanda bir çok maddi ve materyal desteği veriyoruz. Bu konuda yapılacak başvurular destekliyoruz" dedi.

Kadınlara yönelik yapılan bu tür toplantılara destek vereceklerini belirten Kuzey Ren Westfalya Eyaleti Aile ve Uyum Müsteşarı Serap Güler ise şunları söyledi:

"Her zaman görmek istediğimiz tablo bu. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır. İstisnalar dışında maalesef her başarılı kadının arkasında bir erkek yok. Bu tür toplantılarda bir araya gelmek çok güzel. Federal ve eyalet hükümetinden ailelere yönelik bir sürü programlar var. Bir sonraki toplantılarda burdaki ailelere yönelik programları sunmak istiyoruz. Bilhassa yabancı kökenli ailelere yönelik çok sayıda destek programları var. Uyum bakanlığı olarak önümüzdeki dönemlerde çok daha somut adımlar atacağız."
Teilen
2018-07/02-Sayı-566
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN