Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Yolcu sayısı 2 milyon 700 bine ulaştı

Avrupa'nın ve Türkiye'nin "deniz üzerine kurulan ilk havalimanı" olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı, açıldığı 22 Mayıs 2015'ten bu yana yaklaşık 3 milyon yolcuya hizmet verdi.

AA (Ordu) 
Avrupa'nın ve Türkiye'nin "deniz üzerine kurulan ilk havalimanı" olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı, açıldığı günden bu yana 2 milyon 700 bin yolcuya hizmet verdi.

Gülyalı ilçesinde temeli 2011'de atılan ve 22 Mayıs 2015'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla hizmete açılan Ordu-Giresun Havalimanı, daha önce çevre illerdeki havalimanlarını kullanmak durumunda kalan yöre halkına hava ulaşımında büyük kolaylık sağladı.

Ordu-Giresun Havalimanı Müdürü İsa Türkmen, beraberinde havalimanı VIP sorumlusu Yakup Alim ve mali işler personeli Melike Ünsal ile Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ı makamında ziyaret etti.

Yılmaz, ziyarette gazetecilere yaptığı açıklamada, deniz üzerine inşa edilen havalimanına çok yoğun talep olduğunu belirterek, Ordu-Giresun Havalimanı'ndan günlük ortalama 15 sefer düzenlendiğini söyledi.

20 bin 126 sefer düzenlendi
Havalimanından iç hatlarda İstanbul, Ankara ve İzmir, dış hatlarda ise Almanya ve Suudi Arabistan'a seferler düzenlendiğini ifade eden Enver Yılmaz, umre seferlerinin de yapıldığı havalimanına her geçen yıl ilginin arttığına dikkati çekti.

Yılmaz, şimdiye kadar havalimanında karşılıklı olarak 20 bin 126 sefer düzenlendiğini ve 2 milyon 700 bin yolcuya hizmet verildiğini kaydederek, havalimanı yolcu sayısının bu yıl içinde 3 milyonu aşacağını tahmin ettiklerini söyledi.

Havalimanı sayesinde bölgeye gelen yabancı turist sayısında da gözle görülür artış olduğuna işaret eden Enver Yılmaz, "Bu açıdan da baktığımızda bu havalimanı kısa süre içerisinde bölgemizin kaderini değiştirdi." dedi.
Teilen
2018-07/02-Sayı-566
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN