Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği kuruldu

"Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Baden-Württemberg" Stuttgart'ta kuruldu.

Merhaba (Stuttgart)  
Resim galerisi için tıklayın
Stuttgart-Bürgerhaus Freiberg'de düzenlenen kuruluş toplantısı, Mustafa Kemal Atatürk, şehitler ve Prof. Dr. Türkan Saylan anısına bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

Derneğin kuruluşuna öncülük yapan Ahmet Gül açılış konuşması yaptı. Gül konuşmasında, aydın ve çağdaş gençliğin yetişmesinin önemine değindi ve bu konuda da Prof. Dr. Türkan Sayla’nın örnek alınması ve onun izinden gidilmesi gerektiğini söyledi. „Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneklerinin Almanya’nın çeşitli şehirlerinde kurulması için gayret göstereceğini belirtti.

Kuruluş toplantısını yönetmek üzere Mustafa Akdenizli oybirliği ile seçildi. Divan kurulu üyeliklerine ise Gülseren Akkoyunlu ile Özlem Katıkçı seçildiler.

Mustafa Akdenizli yaptığı konuşmada, "Bana göre Atatürk’ten sonra eğitim için en büyük devrim niteliğinde katkıyı Prof. Dr. Türkan Saylan yaptı“ dedi ve O'nun yolundan gidilmesinin isabetli girişim olduğunu söyledi.

Tüzüğün okunması ve oybirliği ile kabul edilmesinin ardından yönetim kurulu seçimi yapıldı. Yapılan oylamalar sonunda Ahmet Gül Kurucu Başkan seçilirken, Özge Memiş ise başkan yardımcılığına getirildi.

Yönetimi kurulundaki diğer görev dağılımı ise: Sayman Şaziye Yavuz, Yazman Büşra Kürküt, Halkla ilişkiler Nilay Ballı, Başak Çatori, Derya Bermek-Kühn, Üyeler: Olcayto Dingersu, Süreyya Kütükcü ve Gökhan Yavuz şeklinde oluşurken Denetim görevine ise Engin Candan seçildi.

Toplantı sonunda bir konuşma yapan Ahmet Gül, bütün kurucu üyelere teşekkürlerini belirterek, "Yaklaşık 50 kurucu üyemiz var. Üye sayısının önümüzdeki dönemde hızla artacağındna hiç şüphem yok" ifadesini kullandı.
Teilen
2018-07/02-Sayı-566
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN