Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 583 - 04.07. - 08.08.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

"Sırbistan'ın tek sorunu Kosova değil"

AB Komisyonunun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn: "Sırbistan'ın Kosova ile sorun yaşadığını biliyoruz ancak bu Sırbistan'ın AB üyeliği yolundaki tek sorun değil."

AA (Belgrad) 
Avrupa Birliği (AB) Komisyonunun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn, Kosova meselesinin Sırbistan'ın AB'ye üyelik yolundaki tek sorun olmadığını ifade etti. Hahn, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'daki resmi temasları kapsamında, Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile görüştü.

Johannes Hahn, cumhurbaşkanlığındaki görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, Sırbistan ile Kosova arasında diyalog süreci hakkında yorum yapmak istemediğini belirterek, "Sırbistan'ın Kosova ile sorun yaşadığını biliyoruz ancak bu Sırbistan'ın AB üyeliği yolundaki tek sorun değil." dedi.

Temasları kapsamında Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracının (IPA) 41 milyon avroluk Sırbistan Eylem Planının imzalandığı törene de katılan Hahn, bu yardımın Sırbistan'ın yargı sistemindeki reformlarda kullanılacağını ifade etti.

Hahn, hukukun üstünlüğü olgusunun hem AB üyelik süreci hem de yeni yatırımcılar için son derece önemli olduğuna işaret ederek, "Bu, insan hayatını etkileyen bir olgu. Yapılan bu mali yardım, Sırbistan'ın AB üyelik sürecine destek verdiğimizin göstergesidir." dedi.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic de Kosova ile ilişkilerine "barışçıl bir şekilde" devam edeceklerini söyleyerek, "Kosova'da yaşayan Sırp-Arnavut ayırt etmeksizin her vatandaşın hakkını korumak için gerekirse günde üç kez konuşacağız. Bizlerin görevi uzlaşmak. 10 yıl mücadele vermek ve konuşmak, bir saat savaşmaktan çok daha iyi." değerlendirmesinde bulundu.

Sırbistan'ın AB'de kendine yer bulacağına inandığını vurgulayan Vucic, Sırbistan ile AB ülkeleri arasındaki ticaret hacminin her yıl arttığına işaret etti. Hahn, Belgrad'daki temasları kapsamında ayrıca Başbakan Ana Brnabic ile görüştü.
Teilen
2018-07/02-Sayı-566
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN