Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2020 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 594 - 22.05. - 02.07.2020 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2020 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2019/20
 
 
Spor 2020/21
 
 
Saglik 2019/20
 
 
Tatil 2019/20
 
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Puigdemont'nun iade talebine onay

Almanya'da bulunan Katalan lider Carles Puigdemont'nun hakkındaki iki suçlamadan biri nedeniyle İspanya'ya iade edilmesine karar verildi.

Merhaba Haber Merkezi 
Almanya'nın Schleswig-Holsteins Eyaleti Yüksek Mahkemesi, İspanya'ya bağlı özerk Katalonya bölgesinin eski başkanlarından Carles Puigdemont'nun hakkındaki yolsuzluk suçlaması nedeniyle İspanya'ya iade edilebileceğine karar verdi.

İspanya'nın isyancılık suçlamasıyla Puigdemont'yu iade talebi ise reddedildi. Schleswig-Holsteins Eyaleti Başsavcılığı da iade kararını onaylayacağını duyurdu. Ancak hakkındaki iki iade talebinden birine olumsuz yanıt verilen Puigdemont, Almanya'da serbest kalmaya devam edecek.

Başsavcılık, 1 Haziran'da Puigdemont'nun kaçma ihtimalini gerekçe göstererek iade talebi nedeniyle tutuklanması talebinde bulunmuştu. Ancak mahkeme savcılığın talebini reddetmişti.

Katalonya'nın İspanya'dan ayrılmasını isteyen Puigdemont, Ekim 2017'deki bağımsızlık referandumunu İspanyol mahkemesi ve hükümetinin tanımamasının ardından protesto gösterileri düzenlemişti. Gösterilerle polisle bağımsızlık yanlıları arasında çatışmalar yaşanmış, Puigdemont da Katolanya'yı terk etmek zorunda kalmıştı.

Katalonya'da geçen Ekim ayında düzenlenen tartışmalı bağımsızlık referandumu sonrası İspanya Başbakanı Mariano Rajoy tarafından görevden alınan ve mahkeme tarafından hakkında Avrupa çapında tutuklama emri çıkarılan Puigdemont, 25 Mart'ta Almanya'da gözaltına alınmıştı. İspanyol yargısı, Katalonya'daki referandum için harcanan 1 milyon 600 bin euro nedeniyle Puigdemont'yu kamusal kaynakları kötüye kullanmak ve isyan başlatmakla suçluyor. Hakkındaki her iki suçlamayı de reddeden Puigdemont'nun Alman yargısının kararı kesinleşinceye kadar Almanya'dan ayrılması yasak.
Teilen
2018-07/02-Sayı-566
metzgerei-marx
mbf-transporte.de
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN