Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 580 - 04.04. - 06.05.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

"Sivas katliamını unutmayacağız"

DİDF: "Türkiye’de Suruç, Ankara Tren Garı katliamları işlendi. Bu cinayetleri işleyenlerden de bir hesap sorulmadı."

Merhaba Haber Merkezi 
Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF) Yönetim Kurulu, Madımak Katliamı'nın 25. yıldönümünde bir açıklama yaparak, "25 yıl önce Almanya’nın Solingen kentinde ırkçılar tarafından Türkiye kökenli Genç Ailesinin evine düzenlenen ırkçı saldırıdan tam 33 gün sonra Sivas’ta aynı zihniyete sahip olanlar tarafından bu kez Madımak Oteli ateşe verilerek 35 Alevi, devrimci, ilerici aydın, sanatçı, genç katledildi" dedi.

DİDF, "Ülkeler ayrı olsa da aynı ırkçı-faşist zihniyet tarafından gerçekleştirilen katliamlar üzerinden tam çeyrek asır geçmesine rağmen, ne yazık ki ne Almanya’da ne de Türkiye’de yeni katliamların olmaması temelinde ciddi yüzleşmelere gidildi. Sivas katliamından sonra Türkiye’de Suruç, Ankara Tren Garı katliamları işlendi. Bu cinayetleri işleyenlerden de bir hesap sorulmadı.

Bu nedenle Madımak yangını asla tarih olamamış; o gün açılan yara bugün derinleşmiştir. Bir daha asla olmaz dediğimiz insanlık suçlarının misliyle işlendiği günümüzde Madımak kendisini sürekli hatırlatmaktadır" diyerek, Türkiye'de hükümet temsilcilerinin Sivas katliamını tamamen görmezden gelip, bir açıklama yapmayı dahi fazla gördüklerini kaydetti.

Bu nedenle Sivas katliamının Türkiye’yi yönetenlerin utancı olduğunu belirten DİDF, "Gerçek anlamda bir yüzleşme olmadığı sürece benzer katliamların önüne geçmenin mümkün olmadığı bugüne kadar pek çok kez görüldü. Bu nedenle, halkların, emekçilerin katliamların hesabının sorulması ve yönetenlerin gerçek bir hesaplaşmaya zorlanması için mücadeleye devam etmekten başka bir seçeneği bulunmuyor. Solingen katliamını unutmadığımız gibi, Sivas katliamını da unutmayacağız, unutturmayacağız" dedi.
Teilen
2018-07/01-Sayı-565
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN