Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 578 - 31.01. - 28.02.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

"5 vakit namazımı camide kılıyorum"

Laichingen Alb Mevlana Camii'nde 7-14 yaş aralığındaki çocuklara yönelik "5 Vakit Namazımı Camide Kılıyorum" yarışması düzenlendi.

Merhaba (Laichingen) 
Resim galerisi için tıklayın
Stuttgart Din Hizmetleri Ataşeliği çalışma bölgesinde hizmet vermekte olan Laichingen Alb Mevlana Camii'nde 2 haftalık tatil döneminin Ramazan ayına denk gelmesi dolayısıyla, 7-14 yaş aralığındaki çocuklara yönelik "5 Vakit Namazımı Camide Kılıyorum" yarışması düzenlendi.

Din Görevlisi Cengiz Oruç'un organize ettiği ve cami dernek yönetiminin destek verdiği program Kadir Gecesi düzenlenen ödül töreni ile son buldu. Ödül töreninde konuşan dernek Başkanı Halil Dinç "Çocuklarımız ödüllerin en güzellerini fazlasıyla hak ettiler. Bu programın gerçekleşmesini sağlayan Hocamız Cengiz Oruç'a çok teşekkür ederim" dedi.

Din görevlisi Cengiz Oruç ise "Bu program, bir mektep olan Ramazan Ayı Okulunda isteğimiz zaman aile fertleri ile birlikte sabah namazını, öğle namazını, mukabeleyi, ikindi ve teravih namazlarını camide eda edebileceğimizi öğretti. Bu sebeple tüm namaz vakitleri çocuklarımızın öncülüğünde kalabalık bir şekilde kılındı. Hepinize teşekkür ederim. Özellikle dernek yönetimimize bu programa verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim." dedi.

Her vakit karşılığında topladıkları puanlar sonucunda ilk 3'e giren öğrencilere tablet, 4. olana 100 euro ve katılan diğer tüm çocuklara hediye verilirken ayrıca dernek yönetimi bu ve önceki tüm programlara destek veren Cengiz Oruç'u da unutmayarak hediye takdim ettiler.
Teilen
2018-07/01-Sayı-565
Merhaba TV
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN