Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 580 - 04.04. - 06.05.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

Aşıkoğlu, DİTİB personeli ile bayramlaştı

DİTİB Genel Merkez ve Sosyal Dayanışma Merkezi personeli, geleneksel bayramlaşma töreninde buluştu.

Merhaba (Köln)  
Resim galerisi için tıklayın
DİTİB Genel Merkez ve Sosyal Dayanışma Merkezi (ZSU) personeli Ramazan Bayramı‘nın ardından ilk mesai günü geleneksel bayramlaşma töreninde buluştu. DİTİB Sergi Salonu‘nda düzenlenen bayramlaşma programına; DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu’nun yanı sıra yönetim kurulu üyeleri ile Genel Merkez ve Sosyal Dayanışma Merkezi Derneği personeli katıldı.

DİTİB Genel Başkan Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu, „Yeni bir dönem başlıyor. Ramazan bitti, şimdi Kurban bayramı heyecanı başladı. Hacca gidecek olanları tarifi imkansız bir heyecan sardı. Kurban bayramına kadar olan zaman diliminde kardeşlerimize, komşularımıza, arkadaşlarımıza vekaletle kurban kesim organizasyonunu anlatacağız. Afrika’dan Asya’ya, Uzak Doğu’dan Güney Amerika’ya, adını bile duymadığımız ülkelerde hiç görmediğimiz ve tanımadığımız kardeşlerimize bu kurbanlar vesilesiyle yardım elimizi uzatacağız. 7 kıtada, 135 ülkenin 400 bölgesinde kurban kesim ve dağıtımı yapılacağını anlatacağız. Bu vesileyle Mübarek Ramazan bayramınızı tekrar tebrik ediyor, Cenabı Hakk‘tan; sıhhat, afiyet içerisinde daha nice güzel ramazanlara, bayramlara kavuşmamızı diliyorum.“ dedi.

Dünden bu güne DİTİB’i değerlendiren Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Dilek ise şöyle konuştu: “DİTİB‘in kuruluş felsefesinde gönüllülük ve adanmışlık var. Bu müesseseleri bize emanet eden ve ahirete irtihal etmiş olan büyüklerimizin ruhları şad olsun, Rabbim mekanlarını cennet eylesin. Bu emaneti aynı şuur, aynı bilinç, aynı hassasiyet ve aynı adanmışlık ruhu ile geleceğe taşıma iradesini, kudretini, basiretini ve ferasetini Rabbim bizlere bahşeylesin.”

Program, konuşmaların ardından DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin personel ile bayramlaşmasıyla sona erdi.
Teilen
2018-07/01-Sayı-565
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN