Merhaba Verlag und Werbeagentur
Ana Sayfa Hakkımızda 2019 Sayıları
Reklam İletişim Künye
Güney Almanya'nın en büyük Türkçe gazetesi
Sayy: 580 - 04.04. - 06.05.2019 Son sayı için tıklayın
Nerede
  Ana Sayfa
  Hakkımızda
  2019 Sayıları
  Fiyat Listesi
  Reklam
     Başvurusu
  Baskı Tarihleri
  İletişim / Kontak
  Arşiv [Sayfalar]
  Arşiv Haberler
 
 
nerede 2018/19
 
Aradığınızı Bulmak İçin
Tıklayın!
Güney Almanya
İş Rehberleri
 


Dein PLZ:

 
Merhaba'dan Haberler

DİTİB teşekkür kahvaltısı düzenledi

DİTİB Yönetim Kurulu, Ramazan ayında iftar sofralarına katkıda bulunan hayırseverlere teşekkür etmek amacıyla teşekkür kahvaltısı düzenledi.

Merhaba (Köln) 
Resim galerisi için tıklayın
DİTİB Yönetim Kurulu, Ramazan ayında halka açık olarak düzenlenen iftar sofralarına katkıda bulunan hayırseverlere teşekkür etmek amacıyla Genel Merkez'de teşekkür kahvaltısı düzenledi.

Katkıda bulunan hayırseverlere, DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu teşekkür plaketi takdim etti. Teşekkür ve görüşlerinden istifade etmek amacıyla düzenlenen programa; Ramazan iftar sofralarına katkıda bulunan hayırsever işadamları, kurumların temsilcileri ile DİTİB Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Aşıkoğlu, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan süresince sizlerin destekleri ile çok güzel iftar programları düzenledik. İftar sofralarının toplumsal dayanışmanın yaşatıldığı en güzel faaliyetlerden birisidir" dedi.

İftar sofraları önemli ve örnek bir dayanışma olduğuna vurgu yapan Aşıkoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: "Ramazan ayı boyunca iftar sofralarımızda binlerce kardeşlerimizle birlikte oruçlarımızı açtık. Almanya'nın en ücra köşesinde de bu tür faaliyetler yapıldı. İftar sofralarımızda sunduğumuz katkı ile Müslüman olsun veya olmasın iftar sofralarımızı birlikte paylaştık. Bu da bir dini ve sosyal faaliyettir. Allah yaptığınız dini ve sosyal faaliyetlerinizi kabul eylesin, hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum.”

Ramazan ayında Merkez Camii'nde düzenlenen iftar programlarına katkı sağlayan hayırseverlere DİTİB Yönetim Kurulu adına teşekkür eden Genel Başkan Aşıkoğlu, günün anısına teşekkür plaketi ile Mealli Kur’an-ı Kerim hediye etti.
Teilen
2018-07/01-Sayı-565
limousine-service-ulm
Takvim
Interna
Fehmy und Fesih
Türkische Spezialitäten Schillergarten
Signboxx
Cigköftem
Grafithek
Designmatic
AK-SU
Sayfam
Dis Doktoru - Kangal
Aydoğan Elektronik
Avukatlık Bürosu KARAKAŞ
Merhaba TV
Anwaltskanzlei KARAAHMETOĞLU & KOLLEGEN